Pátek, 22.9.2023
Ostatní volný časVolný časVzdělávání

Chrudimské střední školy – Gymnázium J. R.

Gymnázium Josefa ResslaA jsme tu zpět s naším seriálem o chrudimských středních školách. Stále se nemůžete rozhodnout, jestli na odbornou školu nebo gymnázium? Každé má jistě své klady i zápory. Pokusíme se vám tedy pomoci vybrat to pravé. Jak to tedy vypadá na místním gymnáziu?

Gymnázium Josefa Ressla v Chrudimi je prestižní škola s dlouholetou tradicí, trvající téměř 150 let. Zřizuje ji Pardubický kraj. Je státní školou poskytující čtyřleté a osmileté vzdělání všeobecného charakteru. Nabízí rodinné prostředí školy okresního města s využitím nejmodernější techniky a metod vyučování. Nyní zde studuje téměř 500 žáků osmiletého a čtyřletého cyklu a vyučuje zde 44 středoškolských učitelů.

Cílem vzdělávání je nejen dosažení dobré úrovně znalostí, ale také rozvoj osobnosti žáka a jeho příprava na další vzdělávání a úspěch v pracovním i osobním životě. Absolventi gymnázia jsou většinou úspěšnými vysokoškolskými studenty a i jejich uplatnění v praxi je ve většině případů velmi dobré.

Kromě standardního vyučování nabízí gymnázium také volnočasové kroužky pro studenty: volejbalový pro dívky i chlapce, šachový, kroužek sportovních her, recitační, basketbalový, fitness a tvarování postavy, zeměpisný, biologický, debatní klub, hudební – africké spirituály, divadelní klub a matematicko-fyzikální příprava na VŠ.

Studenti se mohou rovněž zúčastnit hojného počtu vědomostních i sportovních soutěží.

Přesnější informace a podrobnou prohlídku školy vám škola nabízí během dnů otevřených dveří, které se konají v pátek 13. ledna od 15 do 18 hodin a sobota 14. ledna 2012 od 9 do 13 hodin.


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.