Středa, 12.6.2024
ChrudimVzdělávání

Chrudimský příměstský tábor Veselé vědy

Již potřetí se bude v Chrudimi konat v termínu 23. až 27. srpna 2021 příměstský tábor organizace Veselá věda určený mladým badatelům.

Program je rozdělen na čtyři dny badatelských pokusů a her, a jeden celodenní výlet s přírodní tématikou. Děti čekají zábavné vědecké pokusy a různorodé experimenty uvnitř i venku.

V průběhu celého tábora budou dělat i dlouhodobější pokusy, které budou průběžně sledovat a vyhodnocovat celý týden. Budou tvořit výrobky z přírodnin a nebude chybět pohyb na čerstvém vzduchu, kde si zahrají zábavné hry. Celý týden si budou děti vést vědecký deník, do kterého budou zapisovat výsledky svého bádání.

Téma příměstského tábora se každý rok mění. V minulých letech jsme zkoumali lidské tělo, věnovali se živé i neživé přírodě. Letošní příměstský tábor bude věnován zkoumání vody ve všech podobách. Co voda dovede? Umí lámat světlo? Dovede pohánět motory? Zaměříme se také na vzduch. Co, jak a proč se díky vzduchu pohybuje?  Podíváme se i kuchyně. Je vaření nuda nebo alchymie? Kdo žije nebo co roste za humny? Co umí rostliny a co se vědci naučili od zvířat?

Příměstský tábor se koná ve skautské klubovně U tří smrčků, U Stadionu 709. Program začíná v 8:00 a končí v 16:00. Tábor je určen pro děti od 6 do 12 let a můžou se ho účastnit i předškoláci, pokud mají na táboře staršího sourozence.

Cena tábora je 2 000 Kč, v ní je zahrnut program, pomůcky, obědy, dopolední svačinky a pití, vstupné na výletě a odměny na památku.

Přihlášku můžete vyplnit na www.veselaveda.cz.

 

Veselá věda

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.