Čínský národní cirkus představí novou show – Grandhotel Hong Kong

Čínský národní cirkusAkrobatická show, Čínský národní cirkus, v lednu 2017 popáté zavítá do České republiky, tentokrát s novým programem “Grandhotel Hong Kong – Svět návštěvníka Říše středu“. Mistři akrobacie navštíví Pardubice, Ostravu, Brno, Prahu a České Budějovice, kde předvedou unikátní podívanou v nové dekoraci tajemného Hong Kongu.

Po loňském úspěchu vyprodaného turné Chinatown, soubor připravil novou show, která vychází z tradičního palácového umění starobylé Číny. Jednotlivá čísla vyprávějí krátké příběhy z prostředí viktoriánského grandhotelu Hong Kong a kombinují moderní tanec s východní filosofií. Krásná dívka jako had, elegantní akrobat v neuvěřitelném čísle akrobacie na rukou, charismatičtí žongléři s obrovskými vázami, klauni a akrobaté – to vše jsou kousky mozaiky, které tvoří jedinečný celek pitoreskního grandhotelu Hong Kong.

Základy originální show tvoří osm forem čínského akrobatického umění, jež vznikly v dynastii Han. Vzpírání, odvážná čísla, ke kterým patří provazochodectví a akrobacie na visutém laně, manipulační umění, ke kterému patří žonglování a točení talíři, Chi Kung- „vnitřní síla“- díky níž se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových číslech a tancích. Čínská akrobatická tradice se prosadila jako samostatně respektovaná umělecká forma a její obliba trvá už 2.000 let.

 

Termíny představení:

15.1. 2017 Pardubice – Tipsport Aréna
16.1. 2017 Ostrava – OSTRAVAR Aréna
17.1. 2017 Brno – Hala Vodova
18.1. 2017 Praha – Kongresové centrum
19.1. 2017 Praha – Kongresové centrum
20.1. 2017 České Budějovice – Budvar Aréna

Začátky představení jsou v 19:00 hodin. Předprodej vstupenek v cenách od 390Kč do 990Kč jsou v prodeji v síti Ticket Art po celé ČR. Pořadatelem je společnost Ticket Art Production.

Čínský národní cirkus

Web: http://cinsky-narodni-cirkus.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.