Úterý, 16.4.2024
Deskové hryVolný čas

Co nám přinese Festival Fantazie 2017?

Festival Fantazie 2017Začátek letních prázdnin se blíží a přináší s sebou 22. ročník Festivalu Fantazie. Největší festival popkultury v České republice a jeden z největších v Evropě se bude konat od 29. června do 9. července 2017 tradičně v Chotěboři. Na své si přijdou fanoušci sci-fi, fantasy a hororu, ale i krimi, vojenství a historie. Nebudou chybět ani hry, videa, filmy, seriály, anime, manga, comics, knihy, divadlo a samozřejmě hudba.

Můžete se těšit na program nabitý videohrami a moderními společenskými hrami, tanečními hrami, hrami s miniaturami. Nechybí RPG, divadelní představení, výstavy a koncerty, venkovní a aktivní program, přednášky, besedy, workshopy a soutěže. Budete toho chtít navštívit tolik, že si budete přát být na deseti místech najedou. A aby ne! Kromě zmíněných přednášek, workshopů a soutěží bude po celou dobu festivalu k otevřena druhá největší deskoherna u nás. A komu to přijde málo, může navštívit velkou videohernu, kde si bude moci zahrát nějakou nadupanou novinku či osvědčenou srdcovku a zabojovat si s ostatními hráči o zajímavé ceny.

foto z Festivalu Fantazie 2016

Na festival také dorazí zahraniční hosté, například přijede Dominic Carter (Game of Thrones), Steven Josephson (režisér, herec, tanečník) či Teryl Rothery (Stargate). Budete se moci setkat i s českými spisovateli Janem Kotouček a Jaroslavem Mosteckým. Nemůže chybět ani cosplay, kostýmy z filmů a seriálů a na 1500 fanouškovských pořadů. Připraveny jsou pro Vás projekce až padesáti filmů.

Dominic Carter na FF 2017

Rozhodně se nebojte, že v Chotěboři zabloudíte. Prostě následujte lidi v pláštích z Harryho Pottera či jiných kostýmech nebo se obraťte na vstřícné místí obyvatele (obojí osobně vyzkoušeno). Nebudete ani trpět hlady, na akci bude spousta stánků s občerstvením, v plánu je i opékané prase. A pokud jde o dopravu, z Prahy do Chotěboře se můžete dostat i speciálním FF autobusem.

Foto z Festivalu Fantazie 2016

Festival fantazie tradičně provází přátelská atmosféra a je to skvělá příležitost poznat nové lidi s podobnými zájmy. A kdy naposledy jste měli možnost nasnídat se ve stylu Harryho Pottera, zacvičit si na louce třeba ranní jógu, dozvědět se něco nového o oblíbené knižní sérii, potkat herce ze slavného seriálu, vyzkoušet si nejnovější hry, dát si pečené sele a večer zakončit u nového filmového trháku? To zní jako príma den, že? Takže všichni hurá na Festival Fantazie 2017 do Chotěboře!

 

Další podrobnosti najdete na stránkách Festivalu fantazie:

                                          Výtah hlavních informací včetně cen vstupného    
                                          Přehled novinek a změn oproti loňskému ročníku

 

Festival Fantazie - Colin Ferguson

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.