Postcrossing umožňuje obdržet pohled z různých koutů světa

PostcrossingPosílání pohledů a dopisů už dávno není na pořadu dne mladých lidí. S tím, jak jde doba, pohledy postupně odcházejí a jsou nahrazovány moderními technologiemi, kdy stačí poslat zprávu pomocí Facebooku a adresát ji obdrží během pár chvil. Zadarmo.

Většina pohledů, které projdou rukama České pošty, jsou posílány generací nepoznamenanou moderními technologiemi, a to převážně o Velikonocích, Vánocích nebo k narozeninám.

I přes veškerý tlak doby je spousta nadšenců, kteří se těší z každého obdrženého pohledu. S rostoucími kilometry, které pohled podstoupil, aby se dostal k majiteli, roste i radost. Díky těmto nadšencům vznikl mezinárodní projekt Postcrossing, který umožňuje milovníkům pohledů žít trochu více offline a zároveň být v kontaktu s lidmi z druhé strany zeměkoule.

Cílem celého projektu je umožnit milovníkům pohledů, aby dostávali pohledy z různých koutů světa.

Základním principem projektu je, že po zaslání pohledu si někdo vylosuje vaši adresu a vy se můžete těšit, až jednoho dne přistane pohled právě ve vaší schránce od náhodného postcrossera z druhé strany zeměkoule.

Jak to funguje?

Je to jednoduché. Nejprve se zaregistrujete na adrese www.postcrossing.com a vyplníte základní údaje o sobě spolu s informacemi o tom, jaké máte rády pohledy, jaké jsou vaše koníčky,…, aby postcrosser, který si vylosoval vaši adresu, věděl, jaký pohled poslat a jaký raději nechat pro druhé.

Po zaregistrování si vylosujete adresu jiného uživatele, kterému musíte poslat pohlednici. K adrese je přidělen ID kód, který je jedinečný pro každou pohlednici. Adresát po obdržení pohledu pomocí ID kódu pohled zaregistruje a zasílá vám zprávu, že pohled přišel.

V momentě, kdy dojde k zaregistrování pohledu, si další uživatel vylosuje vaši adresu a posílá vám pohled.
Odeslat můžete maximálně pět pohlednic najednou. Ve chvíli, kdy některý z adresátů zaregistruje pohlednici od vás, můžete losovat novou adresu a poslat další pohled.

Postcrossing

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.