Sobota, 30.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Co nebo kdo je to mileniál?

Mileniál je označení generace lidí, kteří vyrůstali obklopeni moderními technologiemi a nyní mají problém sehnat zaměstnání, které je bude uspokojovat. Také mají problém se radovat ze života, protože neustále čekají něco víc a kladou si vysoké cíle a požadavky. Někdy je tato generace označována jako generace Y.

Generace Y popisuje generaci lidí narozených v letech 1978 až 1999. Někteří odborníci se přou o přesné časové určení. To ovšem není důležité, důležitý je význam.

Generace mileniálů vyrostla v obklopení moderních technologií a mohla sledovat jejich rozvoj. Pro mileniála je typická komunikace přes sociální sítě. Mívají mnohem větší ambice než předchozí generace.

Generace Y se chápe jako následovník generace X, tedy lidmi narozenými v rozmezí let 1965 až 1985. Termín generace X se používá v demografii, sociálních vědách, marketingu a asi nejčastěji v populární kultuře.

V současnosti jsou mileniálové ekonomicky aktivní. Požadují požadují flexibilní pracovní dobu i místo zaměstnání. Podle studie publikované ve vědeckém časopise Journal of Management se příslušníci generace Y více zaměřují na volný čas, práci berou jen jako snadný způsob, jak zaplatit účty.

Spisovatel, motivační řečník a marketingový poradce Simon Sinek se v jednom pořadu o dnešní generaci mileniálů rozpovídal. Jeho patnáctiminutový monolog stojí za zamyšlení.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.