Daniel Samek: Český zázračný kluk

Je mu teprve 17 let, ale v této ligové sezóně má na svém kontě několik startů, celou řadu vstřelených gólů a také asistencí. O Slávistický talent se proto zajímá také nejeden zahraniční klub.

Kdo je Daniel Samek?

Tento český fotbalista působí aktuálně v týmu SK Slavia Praha. S fotbalem začínal na postu záložníka v Hradci Králové, odkud ve svých čtrnácti letech přestoupil právě do Prahy. V pouhých 17 letech nastoupil v A-týmu Slavie v pohárovém utkání proti Slavii Karlovy Vary, kde odehrál posledních 20 minut z utkání. V lize hrál poprvé proti Jablonci, kdy na hřišti strávil 79 minut.

V sezóně 21/22 byl zařazen do A-týmu a začal pravidelně nastupovat k zápasům ve Fortuna lize. K 1. září 2021 nastoupil do tří utkání s celkovým počtem 164 odehraných minut a v této době přihrál na čtyři góly a tři vsítil sám. Využijte bonusy pro Synottip a vsaďte si na tuto vycházející hvězdu. V utkání proti Legii za 24 minut strávených na hřišti předvedl velice sebevědomý výkon.

Přestup do Prahy byl skvělý krok

Přestup z Hradce Králové do Prahy se ukázal ve finále jako skvělý krok. Přestože má dodnes potíže s rychlostí, ve svých sedmnácti letech se dokázal prosadit i v Trpišově manšaftu, který je postaven právě na rychlosti a výborném fyzickém fondu jednotlivých hráčů. Tyto potíže dokáže Samek eliminovat svou chytrostí a rychlým myšlením. Již od žáků se jedná o fyzicky velmi dobře vybaveného sportovce, kdy vyniká v soubojích jeden na jednoho. Ve svých sedmnácti letech měří 184 cm a váží 80 kg. Díky tomu má navrch v soubojích i s o deset let staršími protihráči.

Italové za Samka nabídli 65 milionů

Podle informací deníku Sport za Daniela Samka nabídla italská Boloňa 65 milionů korun (2,5 mil €), ale bohužel neuspěla. Samka sleduje nejen zmíněná Boloňa, ale také celá řada dalších italských klubů, kteří by rádi tohoto talentovaného hráče využili ve svém klubu.

Manažer Hrdlička prozatím s přestupem tohoto mladého talentu nesouhlasí. Dle jeho slov je na přestup brzy a je třeba Samkovi dát možnost k prosazení se na českých trávnících. Samek je neuvěřitelný talent, který si na hřišti počíná skutečně vyspěle. Na svůj věk má perfektní hru, hraje jako starý mazák a nebojí se jít ani do nestandardních situací.

Vstup do dospělého fotbalu takovýmhle stylem není častým jevem. V českých fotbalových vodách jsou takovým případem pouze sparťané Václav Kadlec a Adam Hložek. Samek si svůj první start za A-tým Slavie odbyl již dva týdny po svých sedmnáctinách a to v již zmíněném pohárovém zápase v Mol Cupu proti Karlovým Varům. V zápase proti Baníku nechyběl rovněž v základní sestavě, kde ukázal, co opravdu umí. K jeho pokoření přispěl gólem i asistencí. Patřil na hřišti k nejlepším hráčům a od diváků na stadionu si vysloužil potlesk ve stoje.

Slavii roste před očima velký supertalent, který možná za pár let za velké peníze do zahraničí prodá, jako tomu bylo v případě Tomáše Součka, který nyní válí v dresu West Hamu. To však ukáže až další budoucnost.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.