Davisův pohár opět k vidění v Chrudimi

Davis Cup7. června v 18:30 bude v Chrudimi otevřena výstava k 120. výročí existence chrudimského tenisu a na dobu vernisáže se podařilo zajistit vystavení Davisova poháru za 2. místo, které čeští reprezentanti získali v roce 2009. Jedná se o jedinečnou příležitost vidět jednu z nejprestižnějších trofejí světa.

 
Symbolicky se tak stane 30 let poté, kdy byl v Chrudimi vystaven Davisův pohár, který vyhráli českoslovenští tenisté v roce 1980. Chrudim byla kromě Prahy jediným městem v Československu, kde byl pohár prezentován a shlédlo jej zde tehdy přes sedmnáct tisíc osob. Když Chrudimští o zapůjčení poháru požádali, příliš nedoufali v kladnou odezvu, ale jelikož v té době patřila Chrudim k významným centrům tenisového dění (hrál se zde mimo jiné Královský pohár – mistrovství Evropy mužských družstev), bylo jim vyhověno.
 
Výstava připomene řadu dalších významných momentů a osobností, které s Chrudimí a tenisem souvisejí. Na chrudimské kurty zavítaly například takové osobnosti jako Vlastimil Zábrodský, Jan Kodeš či Ivan Lendl.

       Áda Bálek a otcové dvou světových tenistů: Dr. Jiří Lendl a Ing. Taróczy Jenö    Zdeněk Bernat instaluje trofej
 
Výstava, kterou pořádá Tenisový klub Chrudim ve spolupráci s dalšími subjekty ve výstavních prostorách Vodních zdrojů Chrudim, potrvá do 24. června 2011.

Foto: dvě historické fotografie poskytl SOkA Chrudim

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.