Poprvé kolem světa aneb život z batohu

Poprvé kolem světa aneb život z batohuPortál Chrudimka.cz a dvojice mladých cestovatelů si pro vás připravili seriál vyprávění z cesty kolem světa.

Rádi bychom představili náš životní cestovatelský projekt s názvem „poprvé kolem světa aneb život z batohu“.

Nápad vznikl v říjnu roku 2009, kdy jsme se, po téměř deseti letech strávených ve Velké Británii, rozhodli poznat nová místa na světě v ‘backpacking’ stylu. Jelikož už nejsme v typicky baťůžkářském věku, tak nám velká komplexní cesta budgetovým způsobem přišla jako zajímavá alternativa našeho života pro příštích 12 až 18 měsíců cestování.

Jsme pár lidí na začátku třicítky, který chce zažít a vidět co možná nejvíce z dnešního světa, tak jak ho možná známe a jak je nám předkládán. Chtěli bychom poznat a porovnat kulturní rozdíly mezi západním stylem života a zbytkem světa, společně se sociální rozmanitostí přímo v místní komunitě daného místa. A doufáme, že se nám to podaří.

Poprvé kolem světa aneb život z batohuO naší cestě bychom chtěli informovat, pokud nám to čas a připojení dovolí, v pravidelných vstupech s příběhy, které jsme prožili v zemích, které projíždíme. Chceme naše články psát více subjektivně a upřímně, ale zároveň s notnou dávkou objektivnosti, která je při cestování a vůbec v životě důležitá. A tak doufáme, že naše zážitky během této cesty přinesou zajímavé čtení všem, kteří se pustí do našich řádků.

Věříme, že naše cesta může být skvělou příležitostí, jak představit možnosti cestování s nízkým rozpočtem věkové skupině 30+, kdy chceme inspirovat mladé lidi k chuti poznávat, byt sebevědomý, ale také zodpovědný k historickým a přírodním odkazům naší planety.

Milan & Monika

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.