Deaverův Tanečník aneb Lincoln Rhyme podruhé

Jeffery Deaver - Tanečníkrecenze audioknihy
Jeffery Deaver – Tanečník

Jen málokdo nejspíš neviděl zfilmovaného Sběratele kostíDenzelem Washingtonem a Angelinou Jolie. Druhý díl této série s charismatickým mrzákem Lincolnem Rhymem, který i přes svůj obrovský handicap dokáže zaujmout tu nejkrásnější ženu, shodou náhod svou pomocnici Amélii Sachsovou, ale i vraha, přichází nyní na scénu i v audio podobě. A je sakra o co stát!

Přezdívku Tanečník dostal velmi úskočný, rychlý a doposud nepolapitelný vrah od vyšetřovatelů. Příběh začíná leteckým neštěstím. Nedlouho po něm se zjistí, že na vině nebyla technická závada, ale lidský úmysl, vražedný úmysl. Jenže plán Tanečníka nevyšel tak úplně podle jeho představ. Oproti původním plánům letěl jen manžel. Zbývá tedy ještě odklidit manželku a přítele, jak si je on sám pojmenoval. Otázka zní proč? A jak? Všechno by to bylo o dost snazší, kdyby se do vyšetřování nezapojil přizvaný poradce Lincoln červ, jehož dedukční síla je ohromující. Tentokrát ale stojí proti podobně silnému, velmi inteligentnímu nepříteli…

Pod „ušima“ velezkušeného režiséra Michala Bureše vznikla ve vydavatelství OneHotBook už pěkná řádka povedených detektivek, ale i humoristických audioknih. Tanečník i v tak těžké konkurenci dalších titulů trošku vyčnívá díky interpretovi, kterým je herec, ale i úspěšný dabér (např. Mentalisty) Jan Vondráček. Mnoho narátorů se při načítání audioknih rozhodne pro změnu hlasu z důvodu rozlišení postav, ale jen málokdo to dokáže tak charismaticky, tak výrazně rozličně, tak bravurně. Za to oběma zmíněným tleskám.

Autor knižní předlohy Jeffery Deaver je celosvětově velmi úspěšný americký spisovatel. Má na svém kontě více než třicet románů. Mají vždy společné jmenovatele, kterými jsou chytře propracovaný příběh, charismatické, ale povětšinou složité postavy a úžasně napínaný průběh se zvraty a překvapeními. Tanečník jen dokazuje mistrovu schopnost vodit vás za nos až do poslední chvíle, ačkoliv to vypadá, že od začátku víte všechno. Přitom si nic neodporuje. Takové dílo nelze než doporučit. Na slabé stránky jsem nenarazila. Naopak. Přidaná psychologická hra rozehrávající se do různých směrů, vztahové problémy, traumata z dětství a aktuální uvědomování si vlastní, nešťastné situace, ze které se přesto nabízí až nepřiměřeně hezká budoucnost… to vše je akční až výbušný příběh Tanečníka.

Na závěr chci jen dodat, že pokud chcete dát šanci nějaké detektivce v audio-podobě, určitě zvolte právě tuto, neboť:

  • vyprávění neobsahuje mnoho časových skoků, ve kterých byste se ztráceli,
  • znovu se setkáte se známými, zajímavými postavami,
  • je to kvalitní kniha od skvělého spisovatele,
  • která hovoří jednoduchým jazykem o složitých věcech
  • a hlavně je vskutku mimořádně hlasově zpracovaná.

Poslech si jistojistě užijete… praví ta, co toho slyšela už hromadu.

92 %

 

{source}

[[p]]
[[iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/jeffery-deaver-tanecnik-cte-jan-vondracek-demo-onehotbook&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true“]][[/iframe]]
[[/p]] 

{/source}

 

Anotace:

Hledá se zabiják. Zvláštní znamení: tetování smrtky tančící se ženou před rakví.

Profesionální nájemný vrah zvaný Tanečník se chystá během pětačtyřiceti hodin zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi. Dokáže mu v tom zabránit ochrnutý detektiv Lincoln Rhyme a jeho pomocnice Amélie Sachsová, s jejichž důvtipem a inteligencí si chladnokrevný zabiják rozhodně nezadá? Rozpoutaná nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, se neobejde bez těžkých ztrát na životech.

Autor:

Jeffery Deaver (* 1950)

Americký spisovatel napsal svou první prózu už v jedenácti letech, byť šlo o román jen o dvou kapitolách. Zkoušel také uspět v country hudbě, hrál a zpíval po klubech v San Francisku i v Chicagu. Během studií žurnalistiky na Univerzitě v Missouri publikoval v několika časopisech a toužil po postu soudního zpravodaje prestižních listů Wall Street Journal či New York Times. Vystudoval též práva a poté se věnoval firemní advokacii na Wall Street. Od roku 1990 ho naplno zaměstnává pouze psaní knih. Je autorem více než třiceti románů a několika povídkových sbírek. Proslavila ho zejména série s originální postavou kvadruplegického detektiva Lincolna Rhymea, jejíž první díl byl v roce 1999 zfilmován, přičemž hlavní protagonisty ztvárnili Denzel Washington a Angelina Jolie.

 

Jeffery Deaver - Tanečník 

 


Účinkující:

Jan Vondráček (* 1966)

V dětství chodil do dramatického kroužku, ale k divadlu se dostal až během vojny po gymnáziu (účinkoval v Armádním uměleckém souboru). Následovalo studium na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, odchod s celým ročníkem do nově vzniklého Dejvického divadla, účast na mnoha festivalech, řada ocenění a vstup do souboru Divadla v Dlouhé, jehož členem je dodnes. Díky seriálu Mentalista, v němž dabuje hlavní postavu Patrika Janea, je známý i jeho hlas (Cena Františka Filipovského 2010). Filmoví a televizní diváci jej mohli zaznamenat ve filmech Pokoj v duši (2009), Lidice (2011), Příběh kmotra (2013) nebo v seriálech České století (2013), Život a doba soudce A. K. (2014) či Vraždy v kruhu (2015).

 

Jeffery Deaver - TanečníkNázev:                  TANEČNÍK
Autor:                    Jeffery Deaver
Interpret:               Jan Vondráček

Délka:                   10 hodin a 54 minut

Katalogové č.:     AK098
EAN:                     8594169480985

Vydavatel:           OneHotBook

E-shop:                 stáhnout        koupit CD

  

{source}
[[p]]
[[iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/jeffery-deaver-tanecnik-cte-jan-vondracek-demo-onehotbook&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true“]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source}

 

 

OneHotBook

 

Vydavatelství OneHotBook
Vydavatelství OneHotBook
– vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

 OneHotBook

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.