Rumunské Karpaty – cesty časem

Rumunské Karpaty – cesty časemV pátek 24. února 2017 představí Vladimír Lemberk rumunské Karpaty, které poznává bezmála 30 let. Třicet je také počet pohoří, které s ním navštívíme. Bude to pestrá přehlídka přírodních skvostů i svérázného obyvatelstva. Kterak zažít svobodné putování v nepříliš vzdálených horách.

Rumunské Karpaty byly a stále jsou tradičně populárním cílem českých poutníků. Mnozí z návštěvníků však míří jen do nejznámějších pohoří a ani neví, o co přicházejí. Nechte se přednáškou inspirovat! A ještě o něčem – toto povídání je – o čase, o třiceti letech a o tom, jak taková perioda změnila tento kout Evropy i každého z nás…

Pro ty, kteří chtějí vědět, jestli se objeví jejich oblíbené pohoří, můžeme prozradit, že je to dlouhý seznam, v kterém nebude chybět Banát a můžeme prozradit, že nemineme: Vladeasa, Bihor, Trascau, Gilau, Maramures, Rodna, Suhard, Caliman, Caehlau, Hasmas, Siriu, Penteleu, Ciucas, Bucegi, Capatini, Paring, Piatra Craiului, Fagaras, Vilcan…… Prostě mimo asi čtyř tam budou všechna rumunská pohoří.

Rumunské Karpaty – cesty časem

 

Přednáška se koná ve Vodních zdrojích Chrudim a začíná v 18:00. Předprodej lístků zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Rezervace a další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Rumunské Karpaty – cesty časem

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.