Den otevřených dveří na Obchodní akademii v Chrudimi

Den otevřených dveří na Obchodní akademii v ChrudimiVe středu 9. prosince 2009 proběhl na Obchodní akademii v Chrudimi den otevřených dveří. Od 14. hodiny si návštěvníci a zejména zájemci o studium mohli prohlédnout všechny prostory školy a seznámit se s chodem této instituce.

 

U hlavního vchodu na příchozí čekala dvojice studentek třetího ročníku, která předala každému tištěné materiály se základními informacemi o škole. Poté se každého ujal některý z pedagogů a společně navštívili všechna zákoutí obchodní akademie. Hosté si tak prohlédli “klasické” třídy, odborné učebny výpočetní techniky, hospodářského zeměpisu nebo jazykové učebny.

 

Zajímavou součástí prohlídky jistě byla i návštěva studentské kavárny, kde se všichni mohli občerstvit a také se od studentů a pedagogů dozvědět, jak probíhá praktická výuka podnikání, jejíž součástí je i studentská kavárna.

Na příchozí ale nečekala jen prohlídka učeben, protože život školy není jen výuka a vyučovací předměty. Studentky třetího ročníku také připravili prezentaci charitativního projektu Adopce na dálku, do kterého se obchodní akademie na jejich podnět v loňském roce zapojila. Díky jejich úsilí se podařilo získat prostředky na studium a vzdělání pro jednu dívku z africké Ugandy.

Pravděpodobně nejvíce zajímaly každého, kdo ve středu odpoledne zavítal na obchodní akademii, podrobnosti o přijímacím řízení na příští školní rok. Pro všechny bylo jistě potěšující zprávou, že pro následující školní rok budou otevřeny tři první ročníky a že přijímací zkoušky se nebudou konat.

Středeční odpoledne tak skončilo v pozitivní náladě a s přáním, aby všichni zájemci o studium byli úspěšní a společně se počátkem září 2010 sešli v prvních ročnících.

 

Více na www.oa.chrudim.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.