Desková herna “Hrajeme si s Chrudimkou” láká nové hráče

Desková herna Přijďte si zahrát deskové a karetní hry známé i neznámé, moderní i prastaré, pro radost a zábavu.

11. června 2010 od 15 do 18 hodin se uskuteční na Základní škole Dr. J. Malíka v Chrudimi další z pravidelných herních odpolední pod názvem “Hrajeme si s Chrudimkou“. Akce se koná pod záštitou našeho informačního portálu Chrudimka.cz.

“Deskové hry jsou zábava, u které si můžete vyzkoušet to, co vám normální život jen stěží nabídne. Chcete se vydat do vesmíru a objevovat nové galaxie? Chcete se starat o tlupu pravěkých lidí a zajistit jim obživu? Chcete farmařit u své středověké chaloupky a zabezpečit svou rodinu? To vše v deskových hrách můžete,” řekl Jaromír Zajíček, organizátor herny Hrajeme si s Chrudimkou.

“Deskové hry rozvíjí vaše mozkové závity, trénují vaši paměť, kombinační i empatické schopnosti. Hry lze rozdělit do několika kategorií podle obtížnosti, takže své si najdou rodiče s dětmi i party ostřílených hráčů. A navíc pokud moderní deskové hry hrajete víckrát, jsou pokaždé jiné, takže vás ani po mnoha partiích neomrzí. A pokud ano, tak není těžké vybrat si další,” dodává předseda Občanské sdružení Altus Martin Benák, které je pořadatelem této akce.

Herna deskových a karetních her je určena:

– předškolním dětem, které zde mohou využít své mimořádné dovednosti;
– všem školákům, kteří si již nechtějí hrát sami nebo pouze na počítači;
– žákům s poruchami učení, u kterých je i součástí terapie;
– studentům, kteří si chtějí aktivně odpočinout a mít kontakty s vrstevníky;
– dospělým, kteří ještě umí relaxovat hrou;
– aktivním seniorům, kteří mají rádi logické hry a společnost mladých lidí;
– rodinám, které tak mohou získat nové zážitky ze společné činnosti.

Koná se jednou měsíčně, a to vždy v pátek od 15 do 18 hodin s možností volného příchodu a odchodu v průběhu herny. Vstupné se na tuto akci neplatí, akce je zcela zdarma.

Akce Hrajeme si s Chrudimkou probíhá za podpory města Chrudim, dovozců a výrobců her Albi, Blackfire, Bonaparte, Brück, Corfix, Dino Toys, Granna, MindOK a Piatnik.

 

Desková herna

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.