Pátek, 2.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Město Chrudim certifikovalo nekuřácké provozovny

Město Chrudim certifikovalo nekuřácké provozovnyMěsto Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21, připravilo projekt s názvem „Nekuřácké provozovny ve  městě Chrudim“, který reaguje na Desatero problémů města Chrudim, které si zvolili občané na veřejném projednání. Jde o bod „Zajistit programy pro omezení kuřáctví – především pasivního kouření na veřejných místech“.

Cílem projektu Nekuřácké provozovny bylo certifikovat  a označit provozovny, které vytvoří místo ve svém zařízení, kde budou občané chráněni před vlivy pasivního kouření – vymezí minimálně samostatnou místnost určenou výhradně nekuřákům po celou dobu provozu, do které je zajištěn přístup přes nekuřácké prostředí.
Do projektu se v tomto kole přihlásilo 13 zařízení. Po zhodnocení stanovených podmínek odbornou komisí složenou ze zástupců Krajské hygienické stanice, Městské policie a Městského úřadu v Chrudimi, bylo nakonec certifikováno 9 z nich, 5 z nich je zcela nekuřáckých. Komise posuzovala označení kuřáckých a nekuřáckých prostor, skutečný stav, kde se smí  a nesmí kouřit, možnost odvětrávání a celkový přístup provozovatele k projektu.
V rámci Světového dne bez tabáku 31.5. 2010 byl těmto provozovnám předán z rukou místostarosty Petra Řezníčka certifikát „Nekuřácký prostor“ spolu se samolepkou, která označuje jednotně všechna tato zařízení.
 

Certifikována byla tato zařízení :
Kavárna „V Mraveništi“
Restaurace „ U Kapličky                                                             
Pizzerie Pod letištěm Chrudim
Restaurace Bohemia a Cukrárna u Myšáka
Čajovna Lůna
Restaurant Neuperský dvůr
Pizzerie U žíznivého mnicha v Hrochově Týnci
Farma Slunečný Dvůr spol.s.r.o.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.