Čtvrtek, 8.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Die Krupps otevřou podzimní sezónu v Lucerna Music Baru

Die Krupps otevřou podzimní sezónu v Lucerna Music BaruNestárnoucí legenda vyráží na další turné a 7. září 2017 se dostaví do pražského Lucerna Music Baru.  Vstupenky za 450 Kč jsou na pokladně a webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu 540 Kč.

Hlavní motor kapely Ju?rgen Engler je vizionář, který má neslábnoucí vliv na elektronickou hudbu již několik desetiletí. Koncem sedmdesátých let byl mezi prvními německými punkery se svou kapelou Male a vzal tehdy s sebou na turné Campina dlouho předtím, než Die Toten Hosen vůbec existovali. V osmdesátých letech založil Die Krupps společně se svým kongeniálním partnerem Ralfem Dörperem, který je autorem mnoha jejich textů. Kapela se zanedlouho stala vedoucí formací industriálu a EBM.

Když scénu ovládl v devadesátých letech mainstream, kapela z Du?sseldorfu do své hudby integrovala tvrdé thrashové kytary a stala se společně s Nine Inch Nails a Ministry nejdůležitějším zdrojem inspirace v elektro-metalu a také ovlivnila mnoho kapel takzvané Neue Deutsche Härte, Nová německá tvrdost.

Die Krupps jako svůj dosud poslední opus magnum nahráli album “V – Metal Machine Music”, které vyšlo po dvou úspěšných předchozích albech “IV –Paradise Now” a“The Machinists of Joy”. Kapela přibrala i někdejšího bubeníka kapely Accu§er Volkera Borcherta, který bubnoval s Die Krupps počátkem devadesátých let a kterého Ju?rgen poznal jako šéfa metalového labelu Atom H Records. Momentálně se kapela nachází ve studiu a pracuje na novém albu které by mělo vyjít ještě v letošním roce, první singl kapela slíbila vypustit už letos v létě.

diekrupps.com | musicbar.cz | facebook.com/events 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.