Knižní tip: KNIHA ZRCADEL (recenze knihy)

Eugen Ovidiu Chirovici - Kniha zrcadelrecenze knihy
Eugen Ovidiu Chirovici – Kniha zrcadel

„Vzpomínky jsou kulky. Některé hvízdnou kolem a jen vás vyděsí. Jiné vás rozervou na kusy.“

Jednoho dne dostal agent nakladatelství rukopis, u kterého je napsáno, že se jedná pouze o část příběhu a pokud jej zaujme, bude mu poslán zbytek.

Agent začne číst a zjišťuje, že se jedná o autentickou výpověď Richarda, který se znal s profesorem Wiederem, jenž byl zavražděn. A přesně o to jde. Agentovi je jasné, že ve zbytku rukopisu, který ještě nemá, budou důležité informace, které povedou k vyřešení vraždy profesora. Protože do té doby patří případ mezi nevyřešené. A tím začíná kolotoč, jelikož agent se s Richardem neumí spojit, zatáhne do toho investigativního novináře, který má zkusit zrekonstruovat případ a najít další lidi, jenž do toho byli zapleteni, jako třeba Laura nebo Derek a dostane se to až k vysloužilému důstojníkovi, jenž se tou vraždou kdysi zabýval.

Možná vám to mé přiblížení přijde trochu komplikované, ale kdybych napsala přesně, jak a proč to je tam a poté tam, tak bych vlastně prozradila velmi důležité a klíčové body, které by vám pokazily zážitek ze čtení. A o ten vás připravit nechci, protože je opravdu dobrý.

„Mnozí lidé jsou jinými lidmi.“Oscar Wilde

Kniha zrcadel je napsána velmi čtivě. Jako plusový bod beru rozdělení na tři části, takže jsem jako čtenářka přesně věděla, kdo nám vypráví a koho zná, za kým si půjde pro radu a proč. I když se může zdát, že je zde více hlavních postav a tím pádem to bude nepřehledné, tak opak je pravdou. Jedná se opravdu o skvěle napsaný příběh, kde od začátku víme to, co v danou chvíli potřebujeme, jen si nejsme jisti, jestli je to pravda nebo lež. Protože lžou všichni!

eváhala bych a dala knize maximální počet bodů, ale něco ve mně mi říká: „Stop“! Přesto, že jsem nadšená, že se rozplývám, že jsem se výborně bavila, tak mi tam chybělo to něco. Nějaký ten wow efekt, abych zůstala sedět s otevřenou pusou. Abych to musela rozdýchat. Abych z toho byla paf. Bohužel, tohle se nedostavilo. Takže hodnocení je „pouhých“ 90 %.

Doporučuji určitě všem, kteří mají rádi dobře napsané detektivky, kdy se osudy jedné osoby proplétají s jinou a skončí to velkým zvratem. Protože těch tam je požehnaně. Všichni lžou a úkolem čtenáře je přijít na to, kdo lže nejvíc a kdo nejmíň. V knize lže každá postava. Připravte se na to a pořádně si čtení užijte. Stojí to fakt za to!

 

Název knihy:         KNIHA ZRCADEL
Autor:                      Eugen Ovidiu Chirovici
Překlad:                  Lenka Kapsová

Eugen Ovidiu Chirovici - Kniha zrcadelNakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2017
Počet stran:           311

ISBN:                       978-80-7491-880-3
EAN:                        9788074918803

E-shop:                   kniha – http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.DatabazeKnih.cz

   

{source}
[[div data-configid=“0/43742181″ style=“width: 600px; height: 456px;“ class=“issuuembed“]][[/div]][[script type=“text/javascript“ src=“//e.issuu.com/embed.js“ async=“true“]][[/script]]
{/source}

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)