Středa, 1.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Diviký Bill odstartuje Léto s RychtářemPo dlouhých dvaceti měsících se kapela Divokej Bill vrací do českých měst, aby společně se svými fanoušky oslavila patnácté narozeniny. Koncertní oslavy doprovodí vydání nového alba, které ponese název “15”. V Hlinsku se představí 25. května 2013 a odstartují tak letní koncerty v amfiteátru pivovaru Rychtář.

To vyjde 12. dubna 2013 jako první spolupráce Divokýho Billa s vydavatelstvím Supraphon a bude obsahovat jedenáct nových písní.

Na nové album si museli fanoušci počkat dlouhé čtyři roky a koncert svých oblíbenců v České republice mohli slyšet naposledy před necelými dvěma lety. Tuto pauzu členové kapely využili k přípravě nové desky a vystupování v zahraničí. Nyní jsou ale zpět v plné síle a právě jarní novinkové album a turné Divokej Bill 15 Tour bude hlavní událostí oslav patnáctého výročí založení kapely.

Vedle tradičního autora písní Divokýho Billa Vaška Bláhy  tentokrát výrazněji přispěli na album 15 novinkami také Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Na aranžích se samozřejmě podílela celá kapela pod dohledem producenta Pavla Karlíka. „Pavlova role na tomto albu je nezastupitelná. Jeho velký přínos je nejenom na hudební podobě alba, aranžích ale i textech, které s náma hodně řešil,“ vysvětluje Roman Procházka.

“Jedinečným dárkem pro všechny majitele nového cédéčka pak bude obal. Co kus, to naprostý originál. Věříme, že to bude hodně zajímavé překvapení,“  zahalila kapela vydání desky tajemstvím.

Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Nové skladby a osvědčené hity pak bude možné letos slyšet živě pouze na patnácti koncertech v rámci výročního Divokej Bill 15 Tour po městech České republiky. Jiné koncerty tento rok skupina neplánuje. „Vybrali jsme místa, která se nám za dobu hraní líbila a cítíme se tam příjemně. Někde naopak ale zahrajeme úplně poprvé. V každém případě si to všude chceme užít a se všemi fanoušky společně oslavit naše jubileum. Bude to pořádná jízda, už je nám patnáct, takže konečně nejsme pod zákonem!“ dodává s úsměvem kapela.

Jako host se na turné představí skupina Liwid.

 

Program LÉTO S RYCHTÁŘEM 2013

25.5. Divokej Bill

22.6. Rychtář Fest (Tomáš Klus, Vypsaná Fixa, Škwor, Mandrage,…)

20.7. Harlej & Alkehol

16.8. Tři Sestry

31.8. Kryštof

14.9. Den s Rychtářem

Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.