Dívky, které zmizely

recenze knihy – Dívky, které zmizely

Charlotte Sawyerová se snaží kontaktovat svou nevlastní sestru, Jocelyn, aby jí oznámila, že jedna z jejích nejbližších přítelkyň byla nalezena mrtvá, avšak zjistí, že se Jocelyn ztratila. Nemá jinou možnost než svěřit svůj život do rukou Maxe, soukromého detektiva.

O této knize lze říct jen jedno slovo – super! Poslední dobou jsem si zamilovala takovéhle jednoduché příběhy bez složitého případu. 

Příběh je o dvou sestrách, z nichž jedna zmizí, její nejlepší kamarádce a soukromém detektivovi spolupracujícím s druhou sestrou, Charlotte. Ta se totiž nachomítne k případu mrtvé holky, nejlepší kamarádky její sestry, a poprosí soukromého detektiva Maxe, zda-li by jí nepomohl najít zmizelou sestru. Snaží se jí totiž kontaktovat o tom, že její nejlepší kamarádka je bohužel po smrti. Ovšem Jocelyn není nikde k nalezení a Charlotte už v hlavě probíhají dost hrůzné scénáře.

„Pochybuju, že je v tomhle ohledu Ethel jediná.“ „No, jedna věc se opakuje.“ Charlotte strčila nohy do bot. „Většina třídy radši píše o tom, co se jim stalo pěkného, a ignoruje to ošklivé.“

Dívky které zmizelyDo story se nám tu začíná zamotávat romantika, která byla cítit už od prvního setkání Maxe a Charlotte. Zprvu jsou to jen vzájemné sympatie, tajné myšlenky.  Ovšem po společném děsivém zážitku musí chtě nechtě svěřit svůj život do Maxových rukou a doufat, že ji ochrání. Jocelynina temná minulost totiž  hrozí, že ji pohltí – a s ní i každého, kdo se s ní střetne.  

Je to velmi jednoduchá kniha, žádný složitý příběh, prostě klasická detektivka říznutá trochou té zakoukanosti jedné postavy do druhé. Případ tohoto detektivního románu totiž už zná čtenář od začátku. Takže to není až tak typická detektivka, kdy se čtenář u čtení snaží přijít na vraha a podrobnosti. V téhle knize je to právě jinak. 

Obě postavy prožívají dobrodružství, která bychom my snad ani nechtěli zažít. Vše naštěstí končí dobře, i když to ke konci knihy tak nevypadalo. Posledních asi 60 stránek jsem přečetla v rekordním čase, protože mě zajímalo, jak to skončí. 

Ještě jsem od autorky nečetla žádnou jinou knihu, ale po Dívkách to stoprocentně udělám. Autorka má svůj, trošku osobitější styl, který je lehký, takže by mohl sednout prakticky každému čtenáři, nebo spíše čtenářkám, protože si nějak nedokážu představit u téhle knihy mužské čtenáře. 

Co se týče charakterů postav, je opravdu široký a bohatý. Každá postava v knize byla dobře popsané, i když se autorka spíše vyhýbala přesným popisům. I tak ale se dalo jakž takž vydedukovat, jak daná postava přibližně vypadá. Co se autorce musí hodně přičíst k dobru, tak je to, že odhalovala okolnosti střídmě, nevychrlila to během pár vět, ale udržovala mě v pozoru a natěšenou na další stránky.   

 

Název knihy Dívky, které zmizely
AutorAmanda Quick
ŽánrRomány, Pro ženy
  
Nakladatelství Baronet
Rok vydání2017
Počet stran352
ISBN978-80-269-0638-4
  
Nákup knihy www.baronet.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih databazeknih.cz

 

Baronet

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)