Do Chrudimi míří pražská Sparta!

Nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tu! Chrudimští fotbalisté vstoupí do sezony 2021/22 v sobotu 24. července. Na Stadion Za Vodojemem dorazí rezerva pražské Sparty.

Fotbalisté Chrudimi odehráli v přípravě na novou sezonu celkem pět přípravných zápasů. Ve třech z nich MFK vyhrál – porazil Jihlavu, Viktorii Žižkov a také prvoligovou Mladou Boleslav. S B-týmem Slavie Chrudim remizovala a proti druhému prvoligovému celku, Hradci Králové, padla.

Tým prošel před novou sezonou velkou obměnou. V chrudimském dresu skončilo hned pět hráčů, z nichž nejcitelnější ztrátou bude odchod střelce Mužíka do Mladé Boleslavi. Posilami se stali záložníci Jan Řezníček a Petr Průcha, oba s ligovými zkušenostmi. Delší dobu bude Chrudimi ještě chybět brankář Lukáš Mrázek, který je zraněný. Právě díky jeho absenci klub přivedl brankáře Petra Mikulce, který působil v Mladé Boleslavi a v uplynulé sezoně si připsal 13 startů v nejvyšší soutěži a Adama Ordelta z Vyšehradu.

Chrudimi se nepovedla jarní část minulé sezony a po výborném podzimu nakonec skončila až desátá. V nadcházející sezoně chce neúspěšné jaro napravit a předvádět lepší fotbal. 

Prvním soutěžním zápasem bude duel s B-týmem Sparty Praha! Souboj startuje v sobotu 24. července 2021 v 10:15 na Stadionu Za Vodojemem

foto: Aleš Vladyka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.