Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

SOUNDTRACK festival 2021 se blíží! Letošními taháky jsou Žbirka, Čechomor a Knechtová

Šestý ročník SOUNDTRACK festivalu proběhne tradičně na konci prázdnin v lázeňském městě Poděbrady. Hlavní večerní koncerty odehrají Meky Žbirka, Čechomor a Katarína Knechtová. Fanoušci festivalu filmové hudby si přijdou na své díky koncertní show The Best of SOUNDTRACK.

SOUNDTRACK festival 2021 proběhne v již avizovaném termínu 26 – 29. srpna 2021 v Poděbradech. Vzhledem k okolnostem souvisejícím s pandemií covid-19 byli organizátoři ještě jednou nuceni program upravit. Hlavní program SOUNDTRACK festivalu proběhne pod širým nebem v Centrálním lázeňském parku a na Jiřího náměstí a bude, stejně jako loni, zcela zdarma.

Hlavní festivalový program, který byl původně plánován pro rok 2020 a následně pro letošek, se podařilo i podruhé kompletně přesunout, a to na termín 25 – 28/08/2022. Již zakoupené vstupenky proto i nadále zůstávají v platnosti.

„Když jsme před rokem připravovali SOUNDTRACK – JEDEME DÁL!, ve snu nás nenapadlo, že by původní program, přesunutý na rok 2021, nemohl proběhnout ani za rok. Bohužel nám to situace opět letos neumožňuje. Na druhou stranu si velmi vážíme toho, že máme možnost festival uspořádat, byť v upravené variantě. Věříme, že si diváci program festivalu užijí a odnesou si z festivalu i letos nezapomenutelné zážitky,“   říká Michal Dvořák, zakladatel festivalu.

 

 

SOUNDTRACK bude slavnostně zahájen již ve čtvrtek (26/08) velkou swingovou show, kterou odehrají Petr Kroutil a jeho Original Vintage Orchestra. Zahajovací večer pak vyvrcholí filmovou projekcí oblíbené pohádky režiséra Hynka Bočana S čerty nejsou žerty za doprovodu komorního orchestru.

Páteční hudební program zahájí jedna z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček současnosti, Katarína Knechtová, vrcholem večera bude legenda československé hudební scény Meky Žbirka s kapelou.

Sobotní večer bude věnován zejména fanouškům filmové hudby. V rámci večera zazní průřez úspěšnými koncerty z historie festivalu. Během koncertní show The Best of SOUNDTRACK vystoupí skupina Čechomor a zazní Šakalí léta v podání původních představitelů hereckého i pěveckého Bejbyho Martina Dejdara a Jana Kalouska.

Oba hlavní večery uzavřou afterparty v podobě filmových videodiskoték.

V neděli (29/08) odpoledne festival symbolicky zakončí první český brass band složený z třiceti profesionálních hráčů na žesťové nástroje Moravia Brass Band s hosty Annou Julíí Slováčkovou a Milanem Peroutkou.

Novinkou letošního programu jsou velkoformátové filmové projekce hollywoodských trháků na vnější zdi Zámku. V pátek večer se bude po gigantické projekční ploše prohánět Daniel Craig aka James Bond ve filmu Casino Royal, sobotní večer nabídne filmovou kritikou oceňované snímky Rocketman a Moulin Rouge. Ostrý obraz i dobrý zvuk si diváci nejlépe vychutnají z louky u Jezera.

V rámci oblíbeného doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, aktivity pro děti a mnoho dalšího. Ani letos nebude chybět Kinobus, který přes den rozezní hudební program a večer filmové projekce.

 

www.sndtrck.cz
Facebook | Instagram | Youtube

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk