Do Prahy se po 9 letech vrací NHL

Po 9 letech se do českého hlavního města vrací nejprestižnější hokejová soutěž světa. Soutěžní zápas NHL odehrají v O2 Areně Chicago s Philadelphií.

Psal se rok 2008 kdy do Česka poprvé zavítal zápas NHL. V tehdejší Sazka areně se odehrály hned dva duely mezi New Yorkem Rangers a Tampou Bay Lightning. O utkání panoval obrovský zájem, neboť v době prodeje za Rangers nastupoval hvězdný Jaromír Jágr společně s krajany Strakou, Průchou, Rozsívalem a Malíkem. Velké zklamání ale přišlo po odchodu Jaromíra Jágra do Ruska krátce před začátkem nové sezony. I tak byly oba duely vyprodané, v obou případech uspěli hokejisté Rangers.

O dva roky později se NHL vrátila do Prahy znovu. O souboje Phoenixu s Bostonem ale již tak obrovský zájem nepanoval a to i přesto, že ceny vstupenek byly o něco nižší. Ani jeden zápas se ale nepodařilo vyprodat. Kvalitě to samozřejmě neubralo, v prvním utkáním zvítězili Coyotes, ve druhém Medvědi.

Nyní uvidíme zápas NHL v Česku po delší odmlce. O třaskavý souboj Philadelphie s Chicagem panoval znovu velký zájem a bude vyprodaný. Velký podíl na tom má útočník Jakub Voráček hájící barvy Flyers. Zápas se odehraje v pátek 4. října od 20 hodin v pražské O2 Areně.

foto: nhl.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.