Dobrovolníci z Altusu míří do Tater a Prešova

Pomoc dobrovolníkůChrudim/Prešov – partnerství mezi českým Pardubickým krajem a slovenským Prešovským krajem je stále aktivní a plné myšlenek. To chtějí ve čtvrtek 27. října 2011 připomenout dobrovolníci z Občanského sdružení Altus při Dni Prešovského kraje.

 „V roce 2005 jsme s více jak třicítkou dobrovolníků pomáhali odstraňovat následky po kalamitě v Tatrách v Tatranské Lomnici. Jednalo se o drobné práce spojené s úklidem a likvidací spadlého porostů,“ vzpomíná koordinátor dobrovolníků Roman Málek z chrudimského Občanského sdružení Altus.  Dobrovolníci ze sdružení každý den pracovali bez nároku na honorář pro přírodu, ale zároveň vytvořili dobrý kolektiv lidí.

Dobrovolníci v Tatrách

Sdružení míří na Den Prešovského kraje, kdy během dne chce prezentovat výstavu fotografií z pomoci v Tatrách a novinové články z té doby v rámci právě probíhajícího Evropského roku dobrovolnictví. Kromě toho sdružení přiveze i propagační materiály o svém regionu, které jsou ve slovenštině.

„Na realizaci jsme spolupracovali s Českou radou dětí a mládeže a nebylo to náhodně. Chtěli bychom kamarádům z Prešovského kraje ukázat i krásy našeho regionu a pozvat je k návštěvě,“ prozrazuje Málek s tím, že na části aktivit se spolupracuje s Radou mládeže Prešovského kraje.

 

Altusácká výstava

Jeho kolega, předseda Občanského sdružení Altus Martin, Benák jej doplňuje: „V roce 2012 bychom chtěli uspořádat výměnu mládeže pro lidi ve věku 16 – 35 let. Kromě vzájemného poznání regionu, přátel či společných sportovních akcí bychom chtěli přiblížit mladým lidem i dobrovolnictví.“ Navíc první padesátka návštěvníků získá pravý Pardubický perník.

Akce probíhá v rámci Evropského roku dobrovolnictví za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Pardubického kraje.

Záštitu nad akcí převzal predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, senátor Petr Šilar a radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

 

Pomoc v Tatrách

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.