Dobrovolnické jaro na skanzenu

Dobrovolnické jaro na skanzenuPod rákosovou střechou aneb jak se staví keltská vesnice přesně tak se jmenuje série víkendových akcí pro všechny, kteří chtějí zažít zábavu a nové zážitky. Tři akce se již uskutečnily v minulém roce a na další čtyři se můžete těšit v nadcházejících měsících.

 

 

 

 

Miluješ fantasy, tak vyraž ven s hobity!

První víkendová akce v tomto roce se uskuteční 22. – 24. března 2013 a nese název Radagast přichází – zážitkový víkend ve Středozemi. Jak název napovídá, organizátoři se v tomto případě inspirovali příběhy J. R. R. Tolkeina. Oproti předchozím akcím, zaměřeným především na řemesla, se můžete těšit na skutečně nabitý program. Nosnou myšlenkou je obrana vesnice – chybět nebudou noční bojovky mezi hobity a skřety, záchrana elfů i typické jídlo i zábava. Kromě toho je v plánu i trocha dobrovolnické práce především pak oprav obydlí po uplynulé zimě.

Tato víkendovka má ještě jedno velké lákadlo. V sobotu probíhá celorepubliková akce Keltský telegraf. Na kopcích po celé České republice se tak postupně rozhoří ohně, aby přenesly světelný signál. Jedná se o navázání na tradici předků, kteří si takto předávali důležité zprávy např.  hrozícím nebezpečí. Tematicky se tedy zapalování velké signální hranice u rozhledny Boiika nedaleko Nasavrk skvěle hodí do dramatické víkendovky ve Středozemi!

Stejně jako předchozí víkendovky tak i na Radagasta je nutné se přihlásit a to na emailu vikendovka.tolkien@gmail.com. Celá akce je zdarma včetně noclehu a (ne)typické hobití stravy.

Dobrovolnické jaro na skanzenu

A jaké jsou další připravované víkendy pro dobrovolníky? 

Ubraňme vesnici! (19.-21.4. 2013)

  • Zmobilizujme síly, opravme hradby, zašijme kroužkovky a připravme se na příchod Římanů!

Dálkový obchod (17. – 19. května 2013)

  • Vezměme to nejlepší, co jsme schopni vytvořit a získejme pro náš kmen cenné látky a sklo z dálného středomoří.

Zkroťme kovy (7. – 9. června 2013)

  • Je možné najít v Železných horách víc, než jen pouhé železo? Jsou nedaleké potoky ještě stále zlatonosné?

Boj o suroviny (termín bude upřesněn)

  • Důležité suroviny jsou všude kolem nás. Kopni do země na správném místě a obohať sebe i celou vesnici.

Boii o.s.Více informací o dobrovolnických víkendových, jejich termínech a náplni zjistíte na www.boii.cz nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/boii.os. Projekt je realizován za podpory Nadace Vodafone Česká republika a občanského sdružení Boii o. s.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.