Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dobrovolnické jaro na skanzenu

Dobrovolnické jaro na skanzenuPod rákosovou střechou aneb jak se staví keltská vesnice přesně tak se jmenuje série víkendových akcí pro všechny, kteří chtějí zažít zábavu a nové zážitky. Tři akce se již uskutečnily v minulém roce a na další čtyři se můžete těšit v nadcházejících měsících.

 

 

 

 

Miluješ fantasy, tak vyraž ven s hobity!

První víkendová akce v tomto roce se uskuteční 22. – 24. března 2013 a nese název Radagast přichází – zážitkový víkend ve Středozemi. Jak název napovídá, organizátoři se v tomto případě inspirovali příběhy J. R. R. Tolkeina. Oproti předchozím akcím, zaměřeným především na řemesla, se můžete těšit na skutečně nabitý program. Nosnou myšlenkou je obrana vesnice – chybět nebudou noční bojovky mezi hobity a skřety, záchrana elfů i typické jídlo i zábava. Kromě toho je v plánu i trocha dobrovolnické práce především pak oprav obydlí po uplynulé zimě.

Tato víkendovka má ještě jedno velké lákadlo. V sobotu probíhá celorepubliková akce Keltský telegraf. Na kopcích po celé České republice se tak postupně rozhoří ohně, aby přenesly světelný signál. Jedná se o navázání na tradici předků, kteří si takto předávali důležité zprávy např.  hrozícím nebezpečí. Tematicky se tedy zapalování velké signální hranice u rozhledny Boiika nedaleko Nasavrk skvěle hodí do dramatické víkendovky ve Středozemi!

Stejně jako předchozí víkendovky tak i na Radagasta je nutné se přihlásit a to na emailu vikendovka.tolkien@gmail.com. Celá akce je zdarma včetně noclehu a (ne)typické hobití stravy.

Dobrovolnické jaro na skanzenu

A jaké jsou další připravované víkendy pro dobrovolníky? 

Ubraňme vesnici! (19.-21.4. 2013)

  • Zmobilizujme síly, opravme hradby, zašijme kroužkovky a připravme se na příchod Římanů!

Dálkový obchod (17. – 19. května 2013)

  • Vezměme to nejlepší, co jsme schopni vytvořit a získejme pro náš kmen cenné látky a sklo z dálného středomoří.

Zkroťme kovy (7. – 9. června 2013)

  • Je možné najít v Železných horách víc, než jen pouhé železo? Jsou nedaleké potoky ještě stále zlatonosné?

Boj o suroviny (termín bude upřesněn)

  • Důležité suroviny jsou všude kolem nás. Kopni do země na správném místě a obohať sebe i celou vesnici.

Boii o.s.Více informací o dobrovolnických víkendových, jejich termínech a náplni zjistíte na www.boii.cz nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/boii.os. Projekt je realizován za podpory Nadace Vodafone Česká republika a občanského sdružení Boii o. s.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.