Dohrávka druhého kola zavede do Chrudimi nováčka z Třince

Dohrávka druhého kola zavede do Chrudimi nováčka z TřinceZpět na ligu. Po týdnu s futsalovou Evropou se zrak fanoušků ERA-PACKu Chrudim znovu zaměří na nejvyšší soutěž. Zápas 2. kola CHANCE Futsal ligy mezi Chrudimí a Třincem byl z důvodu Main round UEFA Futsal Cupu odložen. Odehraje se již dnes 24. listopadu 2014 od 20 hodin v chrudimské Sportovní hale. Dokáže nováček na východě Čech překvapit?

Historie Likopu

Likop Třinec byl založen na konci minulého tisíciletí a největšího úspěchu zaznamenal v roce 2010, kdy se radoval z jednosezónní účastí v nejvyšší soutěži. Bohužel pro Třinecké se Likopu ligu udržet nepodařilo, následoval okamžitý pád do druhé ligy. Právě z tohoto ročníku ale Třinec na Chrudimské nevzpomíná v dobrém světle, ve vzájemných zápasech si totiž odnesl vysokou porážku 15:0 a 13:2. Od té doby se ale liga výrazně vyrovnala, tudíž nás v Chrudimi bude čekat zajímavý duel.

Třinec se může z účasti v letošní sezóně CHANCE Futsal ligy radovat po výhře v loňském ročníku druhé ligy. O titul však bojoval až do závěrečného kola, kdy porazil Líšeň Brno na jejím hřišti 4:0. Kladným výsledkem si zajistil první příčku a tím pádem i postup. Úkolem pro letošní rok je pochopitelně záchrana, Třinecké však nečeká vůbec nic lehkého.

Z přípravných zápasů třineckého týmu můžeme zmínit zejména souboj s účastníkem základní skupiny UEFA Futsal Cupu s polským mistrem z Bielsko-Biale. Rekord na domácím hřišti vedl v poločase o dvě branky, nakonec se mu povedlo dotáhnout duel k vítězství v poměru 7:2. Nováček nejvyšší české soutěže ale ostudu ani náhodou neudělal a s výsledkem mohl být relativně spokojen.

Vstup do soutěže

Třinečtí si na svůj vstup do nejvyšší soutěže museli počkat nejdéle ze všech dvanácti účastníků CHANCE FutsalLikop Třinec
 ligy. První dvě kola totiž byla nováčkovi odložena, jedním z nich je právě utkání s ERA-PACKem Chrudim. 
A jaká je po sedmi odehraných zápasech situace Likopu v tabulc? Nováček se zatím se ziskem pěti bodů drží o skóre před pražskou Slavií na první nesestupové pozici, Třinec však disponuje velmi nadějnými výsledky.

Po úvodním přivítání a dvou porážkách 0:5 a 1:5 se Likop začal v lize rozkoukávat a vybojoval velmi cenný bod za domácí remízu s celkem sešívaných. V přestřelce se diváci vítěze nedočkali, duel skončil nerozhodně 4:4. Následovaly těsné porážky s Benagem Zruč nad Sázavou či s Tangem Brno, které ale předznamenaly nadějný třinecký vzestup. Z posledních tří zápasů se nováčkovi podařilo vydolovat hned čtyři body.

Souboj nováčků skončil po bláznivém průběhu remízou 4:4, následně si Likop nečekaně vysoko vyšlápl na rozjetý Hradec Králové, kterému na domácí palubovce nasázel osm branek! Naprostý opak ale třinečtí futsalisté předvedli ve Vysokém Mýtě, kde od Nejzbachu sedm gólů inkasovali. Nyní je čeká těžká zkouška ohněm na hřišti desetinásobného mistra. Nejproduktivnějším hráčem Likopu je Lukáš Baron, který za osm odehraných zápasů zaznamenal pět branek a čtyři asistence.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.