Čtvrtek, 18.7.2024
KnihyKultura

Domek v Irsku

Kdo by nezbožňoval romány Julie Caplinové. Pokud máte rádi oddechovky a milostné příběhy, sáhněte po jejích knihách, které patří do série Romantických útěků. Domek v Irsku vyšel jako osmý v pořadí.

Angličanka Hannah byla vždy spořádaná a workoholická právnička. Nedělala neukvapená rozhodnutí. Všechny proto překvapila zaplacením kulinářského kurzu na bio a eko farmě v Irsku, nedaleko bydliště jejích spolužáků a kamarádů z univerzity. Ona, která neumí vzít do rukou ani pánvičku.

Na šest týdnů se kouzelná farma v County Kerry stane jejím domovem. Ovšem škola ji naučí a ukáže mnohem více než jen kulinářské vychytávky. Hannah se pilně učí, jak se starat o slepice, kolik kořenové zeleniny si může vypěstovat sama, jak připravit u nejjemnější omáčku a dokonale upečený domácí kváskový chléb. Na kurzu se sejde přívětivá a veselá parta lidí, mezi kterými si získá nové přátele. Kurzy vaření vede úspěšná rodina Byrneová, která je známá nejen po celém Irsku, ale i za jeho hranicemi. Každá její generace vytváří ty nejvybranější pokrmy a hrají si s kompozicí chutí. Vdova Adrienne Byrneová srší nekonečným elánem a optimismem. Vychovala čtyři děti, a i její vnoučata se umí v kuchyni pěkně ohánět. Každý z nich vede kurz něčeho jiného. Hannah je ze všech těch nových vůní a chutí celá pryč. Ovšem kolena se jí nejvíce podlamují při vášnivém pohledu Conora, syna Adrienne. Se slavným kuchařem se setkala už na své zastávce v Dublinu. Jelikož byla vařením a pořady o nich zcela nepolíbená, neměla žádná tušení o tom, kdo mladý a krásný Conor Byrner je.

Domek v IrskuOpravdu včera touhle dobou večeřela s Conorem? Bylo to skutečně dnes ráno, co se potají vykradla z jeho postele? Připadalo jí, že je to už celá věčnost a že to snad ani nebyla ona, komu se to přihodilo. Teď toho z celého srdce litovala. Na co to proboha myslela? Nějaký vnitřní hlásek jí připomněl, že vůbec nepřemýšlela – jen se řídila citem. A bylo to docela hezké, nemyslíš? neodpustil si hlásek špatně skrývanou radostí. Opět se podívala na Conora, který její pohled okamžitě zachytil. Nadzvedl obočí a Hannah se začervenala, když se jí v hlavě vynořily vzpomínky na včerejší noc. Conor ji líbal, zkušeně jí sundával podprsenku, hladil ji… ne, to snad ne. Ty nestoudné myšlenky zaplašila a zadívala se na něj, Upřeně na ni hleděl. V duchu pronesla rychlou modlitbu, aby se takovéto rodinné večeře nekonaly pravidelně.

Nic není ovšem zalité sluncem každý den. Hannah díky své chytrosti a právnické obratnosti zjistí pár závažných nepříjemností, které by mohly dostat celou rodinu Byrnerových do potíží. Podaří se rodinný podnik a její vztah s Conorem zachránit? Je tohle opravdu to správné místo pro nový začátek? Neměla by se raději vrátit zpět domů do Manchesteru? A byl tam její skutečný domov? Nebo do této doby jen přežívala a žít začala až na farmě?

V románu jsou obsaženy milostné scény, které musí rozpálit každou čtenářku. V knize dostanete i pár kulinářských rad. A především jsou hezky popsané přírodní scenérie Irska. Dokážete se tak opravdu přenést do tohoto koutu naší Evropy a prožijete knihu všemu smysly. Opravdu všemi, protože jakmile se začne mluvit o vaření, vybaví se vám i známé vůně a zaručeně párkrát během čtení dostanete hlad.

 

Název knihy Domek v Irsku
AutorJulie Caplin
ŽánrLiteratura světová, Romány, Pro ženy
  
Nakladatelství Cosmopolis
Rok vydání2022
Počet stran340
ISBN978-80-271-3364-2
  
Nákup knihy www.grada.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Cosmopolis

COSMOPOLIS vznikl v roce 2015 jako značka Nakladatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové i české krásné literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS napovídají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo nové značky v sobě nese více významů: hřbety stojících knih, živoucí město i rytmus. Značka tady přináší svým čtenářům knihy z celého světa a drží prst na tepu doby. Pestrou skladbu žánrů a stylů ostatně ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.

www.cosmopolis.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.