Draci – Imagine Dragons v pražské O2 Aréně

Imagine Dragons

IMAGINE DRAGONS / SUNSET SONS
16. ledna 2016, PRAHA, O2 ARENA

Americká čtveřice Imagine Dragons z Las Vegas má u nás víc příznivců, než se čekalo. A navíc převážně těch mladých, což je dvojnásob potěšitelné. Pořadatelům proto jejich risk s velkou O2 arenou vyšel, protože bylo vyprodáno. Přišlo patnáct tisíc diváků. Oproti prvnímu úspěšnému vystoupení této skupiny v Česku z dubna 2013 v pražském klubu SaSaZu tedy neskonale více.

Jako první vlítla na scénu britsko-australsko-francouzská formace Sunset Sons, která se prezentovala melodickými indierockovými písněmi, jež nezůstaly bez odezvy publika. Hala byla přitom už takřka zaplněná a lidem neubraly na náladě ani důkladné kontroly u všech vstupů. Důležité pro diváky bylo, že se kapela prezentovala podobně přitažlivým hudebním materiálem jako hlavní hrdinové večera, na které se mezitím čekalo. Sunset Sons toho ale dokázali náležitě využít a přestože nemají na svém kontě ještě ani jedno studiové album a museli si vystačit s několika málo písněmi ze svých minialb, ovládli pódium, jako by bylo jen jejich. Čišela z nich zdravá sebedůvěra, která sklízela poměrně velký úspěch, takže kapelu vyprovázel do šaten bouřlivý potlesk.

Imagine DragonsDiváci nestačili ani vychladnout a už byli na scéně také Imagine Dragons, které přivedl jejich zpěvák Dan Reynolds. Po úvodním zahřívacím kole se hned s druhou písní Trouble proměnila aréna v jeden tančící kotel a lidé pod pódiem nadšeně reagovali na každý oční kontakt s kterýmkoli ze svých idolů. Přirozeně nejvíce ovací patřilo Danu Reynoldsovi, který uhranul svým mladistvým vzhledem všechny vřeštící náctileté fanynky. Ukázal toho ale mnohem víc. Především, že je frontmanem, který dokáže spolehlivě táhnout celý program, jenž byl postaven na pouhých dvou, avšak veleúspěšných albech Night Visions (2012) a Smoke + Mirrors (2015) a jedné coververzi slavného hitu německých Alphaville – Forever Young. Právě v tomto momentě nabral koncert na chvíli komornější atmosféru, ale jinak se jelo podle not Američanů, kteří dokázali dát naživo svému uhlazenému popovému repertoáru rockovější, chvílemi až pompézní nádech se všemi atributy, jaké mají mít stadiónové hvězdy. A to byla voda na mlýn, která dokázala ještě více rozpumpovat a rozpohybovat několikatisícovou masu jak na ploše, tak i na ochozech, kde se namísto sezení nezřídka stálo, zpívalo a tančilo.

Jakmile se ale koncert přehoupl do své druhé poloviny a zazněly takové hity jako I Bet My Life a zejména Radioactive, byli už na nohou takřka všichni. Někteří přitom až freneticky prožívali strhující refrény těchto písní a nechali volný průchod svým emocím. Ostatně, o tom celý koncert byl – o emocích, které kapela dokázala vždy v pravou chvíli vygradovat sborovým zpěvem a upoutat na sebe pozornost, aniž k tomu potřebovala nějakou nákladnější pódiovou techniku.

 

Imagine Dragons

 

Sečteno, podtrženo. Hudba Imagine Dragons není sice ničím převratná, zapadá ale do naturelu současné mládeže, která je naladěna na její pozitivní muziku. A ještě jedno plus nešlo přehlédnout. Zatímco generace starších fanoušků zpívá se svými idoly spíše foneticky a jen na půl plynu, tady se zpívalo sborově, bezchybně celé texty a pořádně nahlas. A to je neklamná známka toho, že hudba ještě neumírá, ale naopak nabírá svůj druhý dech.

 

Imagine Dragons

 

IMAGINE DRAGONS

Dan Reynolds – sólový zpěv, akustická kytara, perkuse
Daniel Wayne Sermon – kytara, doprovodný zpěv, mandolína, perkuse
Ben McKee – basová kytara, doprovodný zpěv, klávesy, perkuse
Dan Platzman – bicí, doprovodný zpěv, perkuse, akustická kytara

 

Playlist

Shots
Trouble
It’s Time
Forever Young
Roots
Polaroid
Guitar Solo
I’m So Sorry
Gold
The River / Bleeding Out / Warriors
Demons
Drum Solo
On Top of the World
Amsterdam / It Comes Back To You / Tiptoe / I Bet My Life
Radioactive

The Fall

 

{source}
[[iframe src=”https://www.zonerama.com/Embed/Album/1141426?color=blue&autoplay=true&vertical=false” style=”width: 610px; height: 330px;” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true”]][[/iframe]]
{/source}

Kompletní fotogalerie z koncertu Imagine Dragons naleznete na
https://www.zonerama.com/fotozajda/Album/1141426

 

Imagine Dragons  

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.