PRAGUESHORTS dětem v rámci 11. Festivalu krátkých filmů Praha!

11. Festival krátkých filmů Praha Jak těžké to má zebra se svými pruhy, co se stane, když kočka štěká a pes mňouká, jaké koníčky mají medvědi nebo jak dobrodružné mohou být prázdniny? Festival krátkých filmů Praha, jehož 11. ročník se koná od 20. do 24. ledna v kině Světozor, připravil ve spolupráci s Aeroškolou speciální program pro malé filmové fanoušky.

V rámci sekce Pragueshorts dětem budou promítnuty krátké filmy z celé Evropy. Hodinový program mohou navštívit rodiče s dětmi od 5 do 8 let v kině Aero či Bio Oko.

Jsme rádi, že 11 dětských dramaturgů ve věku do 5 let poctivě vybralo to nejlepší z bohatého výběru z celé Evropy a že se do užšího výběru nakonec dostalo i několik českých zástupců,“ říká Karel Spěšný, programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha.

Pragueshorts dětem se bude promítat hned dvakrát a to v sobotu 23. ledna v kině Bio Oko a v neděli 24. ledna v kině Aero, vždy v 15 hodin. Malým divákům nabídneme možnost prožít spoustu filmových dobrodružství. Děti se dozví třeba, jak těžké to má zebra se svými pruhy, co se stane, když kočka štěká a pes mňouká, když vyrazíte na výlet s velmi akční babičkou, nebo s kým se nakonec skamarádí pan Světýlko,“ říká koordinátorka sekce Pragueshorts dětem Anna Purkrábková.

Program Pragueshorts dětem pořádá Festival krátkých filmů Praha ve spolupráci s Aeroškolou. „Pravidelný cyklus pro rodiče s filmumilovnými dětmi pořádá kino Aero každou neděli, a kino Bio Oko každou sobotu. Nejedná se pouze o projekci hodinového pásma filmů pro děti, ale po projekci následuje dalších 90 minut pohybových, dramatických a výtvarných aktivit, během kterých se děti nejen dostatečně vyřádí, ale pod vedením zkušených lektorů budou moci dále rozvíjet svou fantazii a kreativitu. Program obsahuje výtvarné a dramatické aktivity, hry a soutěže,“ vysvětluje následný program Linda Arbanová z Aeroškoly.

Zebra

Více na www.pragueshorts.com, www.biooko.net a www.kinoaero.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.