Sobota, 27.7.2024
FutsalSport

Druhé vítězství ERA-PACKu

17. května 2011 se v teplické sportovní hale Na Stínadlech odehrálo druhé finálové utkání Jetbull Futsal ligy mezi ERA-PACKem Chrudim a Balticflorou Teplice, které po prodloužení 2x5min. vyhrál hostující ERA-Pack. Konečný stav FC Balticflora Teplice x FK ERA-PACK Chrudim 4:5.

Po oboustranně opatrném úvodu v 15. minutě nečekaně vypálil z velkého úhlu Max a trefil se přímo do šibenice – 0:1. O minutu později nepotrestal chybnou přihrávku Dentinha Tolstov. V 19. minutě fauloval brankář Meller Guilhermeho a ten nadvakrát z penalty vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas byl velmi dramatický. Ve 31. minutě Sidney upravil tvrdou střelou na 1:2, ale pak přišel bleskový obrat Balticflory. Hned po rozehrání vyrovnal Rodrigo a po pár vteřinách dokonce otočil skóre Leite po úniku Saláka na 3:2. Chrudimští okamžitě sáhli po power play a ve 35. minutě M. Mareš skoro z brankové čáry srovnal na 3:3. Power play hostů pokračovala dál a brankář Thiago při ní trefil břevno opuštěné brány.

Utkání dospělo do prodloužení a v něm hrála Chrudim dále bez brankáře. Nejprve ji potrestal Fabio, ale o necelou minutu později vyrovnal hrající trenér Cacau na 4:4.

V druhé pětiminutovce prodloužení mohl rozhodnout Dentinho, ale trefil jen tyč, a po chvilce mohl být rád, že nebyl za hraní rukou vyloučen. Infarktový závěr gradoval 34 vteřin před klaksonem. Salák „vyrobil“ šestý akumulovaný faul Balticflory a Michal Mareš měl možnost zahrávat prodlouženou penaltu. Thiago jeho ránu vystihl, ale zkušený reprezentant dorážkou vstřelil vítězný gól na 4:5. Power play začaly pak i Teplice, ale do šance se už nedostaly.

Třetí finálový zápas se hraje tento pátek 20. května 2011 od 20 hodin v chrudimské sportovní hale a domácí v případě další výhry budou moci slavit svůj již sedmý titul.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.