Čtvrtek, 20.6.2024
Sport

Skutečská sedmička 2011

sedmicka2011Místo konání: Sportoviště města Skuteč

Datum konání: 18. června 2011

Přihlášky: prodejna HB Sport, Smetanova ulice 251, Skuteč (pod náměstím) Tel.: 469 350 059

Informace: Robert Zelinka – Tel.: 602 500 758, Bohumil Bezdíček – Tel.: 736 769 432

Prezentace: 7.30 – 8.00 hod. v místě konání

Soutěže se hrají vyřazovacím systémem. Dosažené umístění v jednotlivých disciplínách je bodově ohodnoceno takto : 1.místo – 9 bodů, 2.místo – 7 bodů, 3.místo – 5 bodů, 4.místo – 4 body, 5-8. místo – 3 body, 9-16. místo – 1 bod, 17-32. místo – 0 bodů. Po odehrání všech soutěží se bodové hodnoty sečtou a stanoví se pořadí. V případě rovnosti bodů rozhoduje vyšší počet nejvýše dosažených umístění. Hodnotnými věcnými cenami budou odměněny minimálně tři první dvojice.

Soutěžící si zajistí vhodnou sportovní obuv (zvlášť obuv do tělocvičny a venkovní sporty), tenisové rakety (míče zajistí pořadatel), pálky na stolní tenis možno zapůjčit od pořadatelů.

Pořadatel si vyhrazuje právo na úpravu jednotlivých disciplín. V případě nepříznivého počasí může být akce zrušena. V tomto případě bude startovné vráceno v místě akce při prezentaci příp. dle dohody.

Občerstvení včetně čerstvé vepřové pečínky je zajištěno v areálu sportoviště.

Více info na http://skutec7.wz.cz/

 

PRAVIDLA

Nohejbal
Hrají se dva sety do 10 bodů. Za stavu 1:1 na sety rozhoduje rozdíl bodů z obou setů, při rovnosti bodů vítězí ten, kdo vyhrál druhý set.

 
Volejbal
Hraje se malý ?dvojkový? volejbal na dva vítězné sety do 15 bodů beze ztrát (tie break) s rozdílem dvou bodů, za stavu 16:16 v setu vítězí ten, kdo získá 17. bod. Případný třetí set musí skončit o dva body (např. 19:17).

 
Stolní tenis
Hraje se na dva vítězné sety čtyřhry do 11 bodů.

 
Házená
Hází se sedmimetrové hody. Každý hráč má jeden zkušební hod (stejně jako u basketu), poté každý hází 4 sedmičky, z toho po dvou na každého ze soupeřící dvojice. Při rovnosti si dvojice vybere, kdo bude házet (až do konce) a kdo chytat. Hází se po jednom hodu až do rozhodnutí.

 
Basketbal
Hází se trestné hody na koš (šestky). Každý hráč má možnost jednoho zkušebního hodu, využití této možnosti musí jasně ohlásit soupeři. V případě proměněného zkušebního hodu se tento bod nezapočítává. Poté hází 5 soutěžních hodů v tomto pořadí hráčů – A1, B1, B2, A2. Při rovnosti nastřílených košů hází všichni čtyři ve stejném pořadí po 1 soutěžním hodu (bez zkušebního) až do rozhodnutí.

 
Kopaná
Kopou se pokutové kopy. Každý hráč má jeden zkušební, poté každý kope 4 penalty, z toho po dvou na každého ze soupeřící dvojice. Při rovnosti si dvojice vybere, kdo bude kopat (až do konce) a kdo chytat. Kope se po jedné penaltě až do rozhodnutí.

 
Tenis
Hraje se jeden set čtyřhry od stavu 2:2 podle pravidel tenisu, za stavu 6:6 následuje tie break

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.