Středa, 4.10.2023
HudbaKultura

DVBBS pátečními headlinery Finlandia Mácháče 2016

DVBBS pátečními headlinery Finlandia Mácháče 2016Není snad žádného fanouška elektronické hudby středního proudu, který by neznal hymnu Tsunami. Skladbu, která ovládla nejen největší světové festivaly, ale i např. fotbalové stadiony a televizní reklamy, představí na 16. ročníku největšího domácího beach open air festivalu Finlandia Mácháč 2016 osobně její autoři – kanadské duo DVBBS.

Bratři Chris a Alex začali koketovat s taneční hudbou v roce 2012, kdy opustili myšlenky na vlastní kapelu a přesunuli se do studia k produkování. Téhož roku ještě vydali první EP s názvem Initio, které obsahovalo 5 skladeb. To však neznamenalo nic oproti úspěchu hitu Tsunami (2013), který je dostal do line-upů nejzásadnějších tanečních festivalů planety. Následovaly hity jako Raveology, Gold Skies, We Were Young, Deja Vu, Voodoo, Immortal, Pyramids, Raveheart nebo Never Leave. V roce 2014 zaznamenali první umístění v anketě DJ Mag Top 100 djs, když je fanoušci katapultovali hned na 20. místo, letos se posunuli ještě o 4 příčky. 

Pokud se podíváte do jejich rideru, nebudete už mít žádné pochyby o tom, že i EDM scéna může mít své „pankáče“. V rámci festivalu vystoupí v pátečním programu hlavní stage.

Finlandia Mácháč 2016
19. – 20. 8. 2016
Máchovo jezero, pláž Klůček
Předprodej od 990 Kč v síti Ticketpro. 
DVBBS, MaRLo, MATTN, Ferreck Dawn a další

www.festival-machac.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.