Pátek, 24.5.2024
FilmKultura

DVD tip – John Carter: Mezi dvěma světy

DVD tip - John Carter: Mezi dvěma světy

Film je založen na klasickém sci-fi románu od Edgara Rice Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety včetně Tarse Tarkase (Willem Dafoe) a úchvatnou princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Barsoomu a jeho obyvatel je v jeho rukách.

 

 

 

 

Český název: John Carter: Mezi dvěma světy
Originální název: John Carter
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 132 min
Režie: Andrew Stanton
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Taylor Kitsch, Mark Strong, Willem Dafoe, Lynn Collins, Samantha Morton, Dominic West, Polly Walker, James Purefoy, Thomas Haden Church, Daryl Sabara, Bryan Cranston, Guy C.A., Ciarán Hinds, Don Stark, Arkie Reece, David Schwimmer, Jon Favreau

 

DVD tip - John Carter: Mezi dvěma světy
Zajímavosti o filmu:

 

– Původně měl film režírovat Jon Favreau. V srpnu 2006 se Paramount rozhodl neobnovit práva na projekt a soustředil se na Star Trek (2009), zatímco Favreau pracoval na Iron Man
ovi (2008). V lednu 2007 práva opět získalo studio Disney (měli je už v 80. letech, režírovat měl John McTiernan) a na režisérský post se usadil Andrew Stanton ze studia Pixar.
DVD tip - John Carter: Mezi dvěma světy– První hraný film, na kterém se podílí Pixar. 
– Film vznikl na základě knižní předlohy od chicagského rodáka Edgara Rice Burroughse, kterého proslavil románový cyklus „Tarzan“.
– Kostymérka filmu Mayes C. Rubeo, která se podílela například na filmech Avatar (2009) a Apocalypto (2006), musela pro film připravit bezmála 1 800 kostýmů.
– Natáčení začalo v lednu 2010 v londýnských filmových ateliérech Shepperton, kde tvůrci pracovali celé 4 měsíce. Poté se na další 3 měsíce tvůrci přesunuli do exteriérů v Utahu, kde si musel štáb i herci zvyknout na teploty okolo 50°C.

 

 

V kinech ČR od: 8. 3. 2012 Falcon
Na DVD od: 27. 6. 2012 Magic Box
Na Blu-ray od: 27. 6. 2012 Magic Box

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.