Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dynamo již není poslední, do konce zbývají čtyři zápasy

Pardubické Dynamo se herně i výsledkově zlepšilo. V posledních pěti zápasech se čtyřikrát radovalo z plného bodového zisku, a již není poslední.

Vše začalo posledním Východočeským derby v sezoně. Pardubice v Hradci Králové podruhé v letošní sezoně zvítězily, tentokrát 3:4. Následovala reprezentační pauza, po které Dynamo hrálo ve velké pohodě. Nejprve zvládlo důležitý zápas ve Vítkovicích a poté doma přetlačilo také Zlín. Doslova klíčovým zápasem byl páteční duel v Kladně. Rytíři společně s Jaromírem Jágrem tehdy měli šňůru již deseti porážek v řadě. Ani proti Pardubicím se jim bodovat nepodařilo a Dynamo po výhře 2:5 přeskočilo Kladno o tři body v tabulce. V nedělním zápase se již Východočeši bodů nedočkali. Na domácí půdě po vyrovnaném průběhu nakonec podlehli lídrům tabulky, Bílým tygrům z Liberce

Nyní má Dynamo na programu poslední čtyři zápasy, dva doma a stejný počet venku. Postupně se střetne s Plzní, Třincem, Spartou a Kometou, tedy s týmy z horní poloviny tabulky. Momentálně mají Pardubice na 13. místě náskok tří bodů na poslední Kladno.

Pokud budete chtít podpořit Dynamo v cestě za záchranou, možnost budete mít již v pátek, 28. února od 18 hodin proti Plzni. Poslední domácí zápas sezony sehrají pardubičtí hokejisté v úterý 3. března od 17:30 s pražskou Spartou.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.