Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dynamo představilo 6 posil pro novou sezonu

V pátek 30. dubna 2021 oficiálně skončila extraligová sezona 2020/21. Od soboty 1. května kluby mohou představovat nové posily do jejich kádru. Pardubice uspořádaly živý přenos a představily šest nových jmen.

Dlouho očekávaný byl příchod brankáře Dominika Frodla z Plzně, který bude tvořit brankářskou dvojici s Milanem Kloučkem. Dále Dynamo podepsalo kanadského obránce Dennise Robertsona, který působil v italském Bolzanu a v loňské sezoně si připsal výbornou bilanci kanadských bodů. Dynamo od něj očekává zejména kvalitní defenzivní činnost. Dalším obráncem, který uzavřel kontrakt s Dynamem je Jan Košťálek ze Sparty. Ten má ve smlouvě dodatek, že v případě lukrativní nabídky ze zahraničí ještě může do 30. května Dynamo opustit. Ze Sparty přišel do Pardubic také produktivní útočník Robert Říčka. Jeden hráč do Pardubic míří z týmu jejich čtvrtfinálového přemožitele, Mladé Boleslavi. Je to útočník David Cienciala, který kromě Boleslavi působil také v Třinci. Posledním z šesti představených posil je slovenský útočník Marek Hecl. V uplynulém ročníku nastupoval za Trenčín a v 50 zápasech získal 46 kanadských bodů. V extralize už působil v dresu Olomouce.

S velkým počtem příchodů jdou samozřejmě ruku v ruce odchody. Dynamo dále nepočítá s brankáři Kantorem a Barulinem, obránci Ďalogou a Hollandem, útočníky Vondrkou, Tyborem, Machalou a Kosticynem. 

Finální složení kádru ještě ale známé není. Vedení klubu pokračuje ve vyjednávání dalších příchodů. Dle slov sportovního ředitele Dušana Salfického by mělo jít ještě o dva až tři hráče. Klub také nadále jedná s Tomášem Zohornou, který stále neví, zda dá přednost zahraničnímu angažmá nebo setrvání v domácím působišti.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.