Dynamo v derby zvítězilo na ledě Hradce

Hokejisté Pardubic utnuli pětizápasovou šňůru porážek a v nedělním derby v Hradci Králové zvítězili.

Pouhý bod získalo Dynamo v posledních pěti utkáních před derby. Bylo to v utkání na Spartě, kde Pardubice padly v prodloužení. V následujících čtyřech zápasech nezískali Východočeši ani bod. Jedním z důvodů byla také marodka. Krátce před zápasem v Karlových Varech totiž většina kabiny utrpěla virové onemocnění a klubový lékař nařídil karanténu všem hráčům prvního týmu. Poté co Karlovy Vary odmítly odložit zápas na jiný termín, musel jít do akce kompletní juniorský tým. Mladíci se sice snažili, ale Energii podle očekávání problémy nenadělali. Dynamo ve Varech padlo 8:0. V následujícím zápase již Pardubice nastoupily v klasické sestavě, ale tým před duelem s Litvínovem pořádně netrénoval. Verva po výhře 3:4 uloupila z enteria areny všechny body.

Zlom přišel až v nedělním Východočeském derby. V tom prvním na konci září zvítězil Hradec v Pardubicích 1:2, nyní se role obrátily. Dynamo podalo v Hradci Králové bojovný a sebevědomý výkon, který určitě neodpovídal tabulkovému postavení. Perfektně připravený pardubický tým vyhrál pod Bílou věží 2:5 a připsal si cenné body do tabulky. V té sice stále zůstává na posledním místě, nicméně bodová ztráta na lepší pozice je minimální a pardubické vyhlídky tak rozhodně nemusí být černé. K tomu je ale potřeba, aby se svěřenci Radka Bělohlava prezentovali stejným stylem hry i v následujících zápasech.

Šanci potvrdit dobrý výkon a získat další body do extraligové tabulky bude mít Dynamo hned v pátek 8. listopadu. Na domácí půdě v enteria areně přivítá Olomouc, která je momentálně na desátém místě s náskokem čtyř bodů na pardubické Dynamo. Páteční zápas začne v 18 hodin.

foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.