Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

Dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu otevře své brány veřejnosti již v sobotu 23. listopadu 2019. Největší country taneční akce v Česku a na Slovensku se opět bude konat v prostorách Ideonu v Pardubicích. Návštěvníci se mohou těšit na 81 tanečních vystoupení, které přijede ukázat přes 600 tanečníků z Čech i Slovenska. K vidění bude hned několik tanečních stylů. Kromě hlavní kategorie country si diváci budou moci shlédnout až do nedělního pozdního odpoledne řadu předtančení ve stylu clogging či line dance. 

Taneční soubory na festival dorazí již v pátek 22. listopadu, aby si mohli vyzkoušet své taneční vystoupení v reálném prostoru. Pro veřejnost festival začne sobotním polednem, a to nejmladší dětskou kategorií country. Kromě soutěžního programu se v sobotu od 20:00 hodin uskuteční také již tradiční country bál. Lístky budou k zakoupení na místě, a to za cenu 150 Kč. Pokud chcete jít podpořit své favority anebo si jen užít pravou atmosféru divokého západu, je tento festival určený právě pro Vás.

Vladimír Žváček, ředitel festivalu říká: „Jsme rádi, že se nám daří festival držet stále na vysoké úrovni a že zájem tanečních skupin je pořád velký. Ačkoliv vznikají nové a nové soutěže a taneční směry, kterými se některé taneční skupiny vydávají, a tudíž je konkurence veliká, věříme, že pro nás i pro tanečníky bude tento již 21. ročník opět nezapomenutelný.“

Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu doplňuje: „Diváci se kromě soutěžních tanců mohou těšit na kapelu HB country, která na večerním country bále zahraje k tanci a poslechu a zároveň na půlnoční překvapení, v podání nejlepších tanečních skupin z České republiky.“

Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, krajský radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.

 

Pardubická Ryengle 2018

www.ryengle.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.