Žehličky, jak je neznáte

Žehličky, výstava Regionálního muzea ChrudimNahání vám myšlenka na žehlení husí kůži nebo naopak během přejíždění prádla žehličkou na žehlicím zažíváte relax? Ať už si vyberete příslušnost k jakékoli skupině jedinců, nebrání vám nic navštívit výstavu “Žehličky”Regionálním muzeu Chrudim, která probíhá od 4. července do 1. září 2013.

Úvod výstavy je věnován seznámením s výstavou prostřednictvím informační tabule, která obsahuje informace o vývoji žehliček a samotného žehlení od dob faraonů a staré Číny až do začátku 20. století. Jedná se o krátký text, který však obsahuje dostatečně výstižné informace, proto se návštěvníci nemusí obávat obšírného popisu.

Exponáty na výstavě pocházejí z větší části z 19. a 20. století a jsou zapůjčeny z Městského muzea a galerie Svitavy, z Městského muzea ve Skutči a z Městského muzea Chrast. Vývoj žehlení je například demonstrován skrze mandlovací desku a válek, různé cestovní žehličky, žehličky se želízkem, na dřevěné uhlí, tzv. americké výměnné žehličky a v neposlední řadě také přes samotné žehličky elektrické a mnohé jiné.

Plakát akce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.