Pátek, 24.5.2024
FutsalSport

FK ERA-PACK Chrudim má nového trenéra

Daniel Ibañes CaetanPoté, co v průběhu jara odešel trenér chrudimských futsalistů Brazilec Cacau za angažmá do kazašského Kairatu Almaty, padala často otázka, kdo ho v této funkci nahradí. Vedení ERA-PACKu dlouho tajilo, koho obsadí do trenérské role, protože nechtělo probíhající jednání zakřiknout. Nyní je to jasné – superstar první třídy, 37 letý Španěl s brazilskými kořeny Daniel Ibañes Caetan.

 

“ERA-PACK jsem si vybral proto, že je to klub, který má v Evropě výborný zvuk,” říkal Daniel ještě před svým úterním příletem do České republiky. “Má skvělé mužstvo složené ze jak zkušených hráčů, tak dravého mládí a každou sezónu má vysoké cíle. To mi vyhovuje.” Daniel se díky zranění, které před pár lety ukončilo jeho hráčskou kariéru, nebude na rozdíl od svého předchůdce objevovat na palubovce. A tak se může soustředit na svou trenérskou roli.

V nové sezóně by nový trenér rád naplnil cíl prorazit mezi absolutní špičku v Evropě. “Chtěli bychom splnit vytoužený sen v UEFA Futsal Cupu, proto musíme být stoprocentně připraveni,” říká Daniel. On sám má s touto soutěží velké zkušenosti, kromě toho, že ho v letech 2000, 2004, 2006 a 2009 se svými kluby vyhrál, má z něj i trofej pro nejlepšího hráče i střelce (obojí z roku 2000). “Nebudeme ale pochopitelně zapomínat ani na domácí soutěž a pohár. Ostatní týmy přivádí nové hráče a bude znovu těžší obhájit ligový titul a vítězství v poháru,” ujišťuje fanoušky zkušený Španěl, který ač rodák z brazilského Sao Paula, nastřádal více než stovku odehraných utkání ve španělské reprezentaci.

Trenér Daniel nepřilétá do Čech s prázdnýma rukama. Ne snad, že by hráčům vezl dárky, ale z Madridu s sebou bere kondičního trenéra, kterým je Antonio Lopez Chica. Ten bude u týmu působit od 1. do 11. srpna 2013 a bude mít na starost fyzickou připravenost týmu v začátku přípravy. A Daniel Ibañes Caetano tak může naplno začít uplatňovat své zkušenosti, které získal během studia nejvyššího trenérského stupně, která završil letos v červenci.

FK ERA-PACK Chrudim má nového trenéra, foto: Ivana Hošková

Zdroj: www.fkerapack.cz, foto: Ivana Hošková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.