Pátek, 22.9.2023
Ostatní volný časVěda a technikaVolný čas

Čeští mobilní operátoři by v pátek měli začít prodávat iPhone 4

Apple iPhone4Tři hlavní čeští mobilní operátoři by měli v pátek začít prodávat přístroj společnosti Apple iPhone 4, start prodeje však ještě není stoprocentně jistý. O týden je však předběhl nákupní server Mall.cz, který stejný přístroj začal prodávat už v pátek odpoledne.

Zájemci o první v Česku oficiálně prodávaný iPhone 4, kteří si přístroj chtějí koupit v tomto internetovém obchodě, však budou muset sáhnout do kapsy hlouběji, než původně čekali. Mall.cz totiž bude prodávat pouze 32 GB verzi, a to za 26 990 korun. Tedy takřka o třetinu více, než se odhadovalo. Telefon však plně komunikuje v češtině a je do něj možné použít libovolnou Micro SIM kartu. O tu však musí uživatelé požádat svého operátora. Kupující na iPhone 4 získá také standardní dvouletou záruku.

Přístroj začaly nabízet také další obchody, například Korunka.cz, Hypermobil či AZ-elektro. I u nich cena přesahuje 25 tisíc korun.

Mobilní operátoři naproti tomu mohou kompenzovat opožděný začátek prodeje mnohem příznivější cenou. Zatím ji sice žádný z nich neodtajnil, očekává se ale, že nedotovaný přístroj bude k mání kolem 18 tisíc korun. Dotovaná cena by pak mohla dokonce klesnout až pod desetitisícovou hranici.

Oproti svým předchůdcům nabízí iPhone 4 znatelně odlišný design a řadu dalších vylepšení. K těm nejvýraznějším patří nový 3,5″ displej Retina s rozlišením 960 x 640 pixelů (displej má 4x více pixelů než předchozí model iPhone 3GS a 78 procent pixelů iPadu). Dále pak nová kamera s rozlišením 5 megapixelů a zabudovaným LED bleskem, která umí nahrávat video v HD kvalitě.

Uživatele potěší i delší výdrž baterie, sklo z obou stran telefonu s lepší odolností proti poškrábání oproti plastu a operační systém iOS 4 s podporou multitaskingu.

Autor / zdroj: MEDIAFAX

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.