Tlačítko s funkcí Nelíbí se mi na Facebooku šíří virus

Tlačítko s funkcí Nelíbí se mi na Facebooku šíří virusSpolečnost Sophos zabývající se ochranou počítačů varovala, že podvodníci na sociální síť Facebook umístili falešné tlačítko “nelíbí se mi“, sen mnoha uživatelů, které ovšem do počítače umístí infikovaný software.

Uživatelé Facebooku mohou použít tlačítko “líbí se mi”, aby tak ocenili komentáře, obrázky a další sdílený obsah. Negativní verze však neexistuje, ač po ní mnoho uživatelů touží.

Hackeři teď lákají uživatele, aby si nainstalovali aplikaci, která používání negativního hodnocení umožňuje. Aplikace pak varuje všechny přátele, že uživatel “nyní může použít tlačítko nelíbí se mi na všechny jejich hloupé statusy”.

Pokud však uživatel aplikaci povolí, ta získá přístup k jeho profilu, rozesílá z něj spamy a šíří se tím, že pozve přátele uživatele, aby si ji rovněž nainstalovali, tvrdí Sophos.

Jde zatím o poslední trik hackerů, jak napadnout Facebook. Při předchozích pokusech hackeři použili pasti v podobě zpráv jako “největší a nejděsivější had” a “nejhorší zákazník McDonald’s na světě”.

 

Autor / zdroj: Mediafax

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.