Exkluzivní lahůdka ze Salzburgu na Aviatické pouti v Pardubicích!

Do Pardubic přiletí ze Salzburgu čtyřmotorový dopravní letoun Douglas DC-6B.Aviatická pouť v Pardubicích již za několik dnů uvítá všechny příznivce letectví a obdivovatele pilotážního umění domácích i zahraničních letců. Již o tomto víkendu je na pardubickém letišti připraven bohatý letový program. V minulých dnech však organizátoři obdrželi nepříznivé zprávy oznamující neúčast dvou významných letadel, ovšem nechtěli diváky ochudit o zážitky a intenzivně jednali o možné náhradě. O účasti akrobatického vrtulníku Bo 105CB jsme již informovali, ale nezůstalo jen u vrtulníku a ze Salzburgu přiletí také exkluzivní historický dopravní letoun.

„Dík nevšední vstřícnosti vedení Red Bull a zejména majitele Dietricha Mateshitze uvidí návštěvníci Aviatické pouti opravdové lahůdky z hangáru v rakouském Salzburgu. Po třech létech se na pardubické letiště vrátí slavný čtyřmotorový dopravní letoun Douglas DC-6B. Již jeho premiéra na Aviatické pouti v roce 2011 vzbudila u návštěvníků velký ohlas. Ono vidět na vlastní oči prohánět se velký čtyřmotorový historický dopravní letoun nízko nad letištěm je opravdu nevšedním zážitkem,“ upřesňuje pozitivní informace Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Historický dopravní letoun DC-6B bude zcela jistě jedním ze zlatých hřebů téměř pětihodinového programu Aviatické pouti, ale o víkendu 31. května a 1. června 2014 si návštěvníci v bohatém letovém i pozemním programu opravdu přijdou na své u velkého množství dalších vystoupení.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.