O víkendu proběhnou hned dvě keltské Muzejní noci

V pátek a v sobotu 30. – 31. května 2014 se proběhnou hned dvě keltské Muzejní noci. První se koná v pátek 30. května v Nasavrkách. V 19:00 hodin se otevřou brány expozice a návštěvníci – především děti – si budou moci užít nejen noční prohlídku, ale také setkání s živými Kelty a Germány, divadelní představení a další program. Druhá Muzejní noc se pak uskuteční v sobotu 31. května v osadě Křivolík u České Třebové, kde se můžete těšit především na ukázky řemesel. Akce se konají v rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí a pořádají je spolky Boii a Bacrie.

V Nasavrkách je Muzejní noc již tradiční akcí. „Je to neopakovatelný zážitek. Návštěvníci si budou moci užít netradiční noční prohlídku expozice, nabitý program jsme připravili zejména pro děti,” říká Anna Frantalová ze spolku Boii. Nejmenší návštěvníci se pak mohou těšit na oblíbené keltské maňáskové divadlo v 19:30 hodin, ti starší pak na noční hru pro odvážné, která odstartuje ve 22:30 v zámecké zahradě. „Letošní novinkou je to, že kromě Keltů se návštěvníci setkají i s Germány, které reprezentují členové našeho spřáteleného sdružení Bacrie,” dodává Anna Frantalová.

Následující den, tedy 31. května, se celá keltsko-germánská výprava přesouvá do České Třebové, kde muzejní noc pokračuje od 20:00 v pravěké osadě Křivolík. Zde si návštěvníci budou moci vychutnat tajuplnou noční atmosféru a seznámit se s prastarými řemesly, která využívají oheň.

Pojďte s námi nahlédnout do doby, kterou dnes už známe jen z knížek, filmů a v útržcích ze školních lavic…

Celorepublikovým pořadatelem Festivalu muzejních nocí je Asociace muzeí a galerií ČR, jejímž je Boii, z. s. členem.

O víkendu proběhnou hned dvě keltské Muzejní noci 

Více také na www.boii.cz, www.krivolik.cz a na Facebooku.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.