Neděle, 14.4.2024
HudbaKultura

Festival Barokní léto v Chrudimi – ANDĚL A ĎÁBEL

Vystoupení proběhne tradičně v Muzeu barokních soch v ChrudimiV sobotu 6. července 2013 vystoupí v Muzeu barokních sochChrudimi Petr Wagner a jeho hosté, aby nám předvedli dramaticky kontrastní skladby dvou největších gambistů 18. století Marina Maraise a Antoina Forqueraye.

Petr Wagner studoval hru na violoncello na Pražské konzervatoři, muzikologii na Univerzitě Karlově v Praze a na Royal Holloway University of London. Hru na violu da gamba studoval nejprve u Richarda Boothbyho v Londýně, posléze u Jaapa ter Lindena na Akademie für Alte Musik v Drážďanech.

Svá studia violy da gamba završil získáním prestižního diplomu Uitvoerend Musicus pod vedením Wielanda Kuijkena na Královské konzervatoři v Haagu.

Petr Wagner má na svém kontě sólová CD, které si bez výjimky získaly nadšené kritiky po celém světě. Jeho nahrávky kompletních Piéces de Viole Charlese Dollého (Dorian Recordings) a gambových skladeb českého barokního skladatele Gottfrieda Fingera Sonatae, Balletti scordati, Aria et variationes (Arta) řadí kritika mezi celosvětově nejvýznamnější nahrávky literatury pro violu da gamba.

V roce 2011 vydal prestižní label ACCENT ve světové premiéře jeho nahrávku Piéces de Viole Rolanda Maraise.

Tak neváhejte, tenhle zážitek určitě stojí za to!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.