Pondělí, 2.10.2023
Cestování a výletyVolný čas

Cyklovýlet – Okolo Sečské přehrady

Zámeček v KlokočověChcete si trochu „zasportovat“, posílit kondičku, ale nebaví vás, když jste na to sami? Občanské sdružení Altus pořádá v neděli 16. června 2013 další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“. Tentokrát okolo Sečské přehrady.

 

Sraz pro účastníky je v 9 hodin v Chrudimi u vlakového nádraží. Dále je možné se přidat v Seči na náměstí v 10:30 hodin.

Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a po domluvě je možné se přidat i na trase. Svačinu a vlastní kolo s sebou. 

Trasa povede ze Seče, kam se dopravíme cyklobusem, do Hoješína, Klokočovské Lhotky, Klokočova. Odtud budeme pokračovat Na Pilku, kde překročíme Chrudimku a vydáme se do Přemilova. Z Přemilova dojedeme po cyklotrase na Ústupky a dál na Oheb. Trasa je dlouhá pouhých 16 kilometrů a zájemci si jí budou moci prodloužit o cestu do Chrudimi přes Kováčov, Mladoňovice, Čejkovice a Rabštejnskou Lhotu,“ říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naďa Gutzerová z Občanského sdružení Altus.

Cestou se dozvíme něco o stavbě Sečském přehrady, zastavíme se na starém židovském hřbitově, který musel částečně ustoupit stavbě přehrady nebo v Rackovicích, kde stával na Chrudimce mlýn. Dovíme se také něco o vydře, kvůli které bude velká část řeky Chrudimky chráněná, zastavíme se o tisícileté lípy v Klokočově, stejně jako u chráněného stromu v Přemilově zvaného Facír,“ dodává Naďa Gutzerová.

Ti, kteří se budou cítit na dojezd až do Chrudimi, budou moci odjet ze Seče cyklobusem, ostatní budou mít možnost dozvědět se něco víc i o dalších místech na cestě do Chrudimi.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.