Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival Fantazie 2018 opět nezklamal

V termínu od 29. 6. – 8. 7. 2018 proběhl v Chotěboři Festival Fantazie, který si jako každý rok přichystal bohatý program pro všechny návštěvníky. 

Festival se již tradičně rozprostíral v několika budovách. To zejména kvůli programu, který byl tak bohatý, aby si v něm každý návštěvník našel to svoje. Fanoušky deskových her jistě potěšila velká herna, kde jsme si mohli zahrát mnoho her. A když už jsme měli hraní dost, mohli jsme se jít podívat na přednáškové linie věnované konkrétním hrám. Další přednášková linie byla věnovaná například světu Harryho Pottera. Ta se odehrávala v poměrně velké místnosti, a i přesto si tam lidé v některých chvílích doslova šlapali na hlavu. Je vidět, že zájem byl obrovský. 

Dalším velkým žroutem času se nám stala hala, ve které bylo mnoho videoherních zařízení připravených k hraní. Co se konzolí týče, bylo zde mnoho starších i zbrusu nových titulů k zahrání. Mezi ty novější patřila hra Kingdom Come:Deliverance, což je hra od českých vývojářů z Warhorse. Ti jsou na české scéně v současnosti velkými hvězdami, a o to více potěšilo, že se pořadatelům podařilo přivést šéfa studia, Dana Vávru, který měl na Festivalu Fantazie dokonce i přednášku. Dalším příjemným překvapením byly i hry na Nintendu Switch, které vyšli sotva pár dní a týdnů před FFkem. U těchto horkých novinek jsme také strávili hezkých pár chvil.

Jako každý rok, i tentokrát jsme se nejvíce těšili na celou řadu přednášek. A rozhodně jsme neodcházeli zklamaní. Přednášek bylo spoustu, a na své si přišli fanoušci fantasy žánru, japonské a britské kultury, hororů, vojenství a špionství, seriálu Hry o trůny, Star Treku, muzikálů, komiksů nebo třeba literatury. Témata jsou rozkročená od východu na západ, od knih až po videohry. My jsme se nejvíce těšili na herní linii, ale podařilo se nám zabrousit i na OrientCon nebo ComicsCon.

Ale nepodlehněte dojmu, že se zde scházejí lidé, kteří se celý den nehnou ze židle. Festival Fantazie totiž nabídl i linii zvanou OutCon, na které probíhalo spoustu různorodých pohybových aktivit. Výuka tance, základní lekce sebeobrany, nebo třeba základní kurz první pomoci. OutCon byl příjemným místem na oddechnutí si, a všem návštěvníkům nabídl možnost vyzkoušet si něco nového.

Festival Fantazie hodnotíme velice kladně. Pokud to porovnáme s minulými ročníky, FFko dále pokračuje v progresu směrem k lepšímu. A také jsme měli pocit, že oproti minulým ročníkům přibylo návštěvníků. I letos Vám chceme doporučit návštěvu příštího ročníku tohoto festivalu, a to i lidem, kteří se běžně těmto tématům nevěnují. Je to totiž prima zážitek i pro návštěvníky, kteří si chtějí jenom zpříjemnit víkend, nebo si jenom vyzkoušet něco nového.

 

Festival fantazie

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk