Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Festival fantazie 2020 je minulostí

Od čtvrtka 25. 6. do středy 8. 7. 2020 se v hotelu FantazieChotěboři odehrál 25. ročník Festivalu fantazie. Ten se v letošním roce musel poprat s těžkými podmínkami kvůli karanténním omezením, které festival kapacitně značně omezil. I přesto se však pořadatelům podařilo vytvořit bohatý program plný přednášek, workshopů, hraní her a soutěží.

Novinka letošního festivalu bylo přemístění z prostor okolo sokolovny v Chotěboři do hotelu Fantazie. Dojem z akce byl i přes omezení velmi dobrý. Hotel Fantazie disponuje lepší vybavením, jako je například klimatizace přednáškových prostor, což v horkých letních dnech návštěvníci rozhodně ocenili. Do omezených prostor se pořadatelům podařilo vměstnat spoustu stolů pro hraní deskových her i stojanů s videohrami.

Program přednášek, workshopů a soutěží se letos skládal z celkem 564 pořadů, a nabízel opravdu rozmanitou směs zábavy. Nejbohatší programovou linií byl letos BritCon, zaměřený na britské seriály a kulturu. A pokud návštěvníkům britská kultura moc neříká, a raději si poslechnou něco o kulturách asijských, byla pro ně připravena programová linka Asian Stuff. Nezaháleli ani fanoušci sci-fi a fantasy, pro které byly připraveny programové linie Fantasy & History, TrekFest, ThroneCon, nebo například WitcherCon. Nabídka byla opravdu bohatá po celou dobu konání festivalu.

Festival Fantazie zase po roce ukázal, že se jedná o jednu z nejlepších akcí pro fanoušky fantasy, sci-fi, her a mnoho dalšího, na kterou mohou návštěvníci přijít s kamarády, nebo klidně s rodinou. Pokud jste letošní ročník FFka nestihli, už v říjnu se bude konat další obdobná akce od stejných pořadatelů, opět v Chotěboři, a ponese název FanCity.

 

Facebookwww.festivalfantazie.cz |Instagram

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk