Festival Jeden svět 2013

Jeden svět 2013Už po páté zavítá do chrudimské Agory dokumentární festival Jeden svět 2013 a zeptá se: „Bojíte se snášet?“. Od čtvrtka 21. března do neděle 24. března 2013 bude chrudimská Agora, sídlo občanského sdružení Šance pro Tebe, znovu patřit filmovým nadšencům. Festival tradičně promítá dokumenty i pro menší a mladé diváky. Letošním tématem je netolerance, rasismus a diskriminace.

Ve výběru filmů pro střední a základní školy mladí festivaloví návštěvníci najdou na příklad hit letošního ročníku Na sever od slunce. K dalším snímkům v bloku pro studenty a žáky bude patřit Duhový šampionát, Zakázané hlasy anebo snímek Na divokém severu.

Šance pro Tebe v rámci festivalu Jeden svět připravuje také promítání pro školy. S projekcemi se začíná v pondělí 18. března a promítat se bude až do středy 27. března. Jeden svět pro školy proběhne v domě Agora (Štěpánkova 92, Chrudim) a filmy poběží ve dvou časech – v 9 hodin a v 11 hodin každý den. Kapacita promítacího sálu je 35 návštěvníků a proto je potřeba, aby se školy hlásily předem na mailu martina@sance.chrudim.cz. Cena jedné vstupenky pro školy je 30 Kč.

Každou z projekcí pro školy vždy také doprovází následné debaty k tématu. V Chrudimi tomu nebude jinak. „Jsme velice rádi, že máme kompletně obsazené všechny projekce pro školy,“uvedla Martina Šťastná ze Šance pro Tebe. „Dohromady máme v plánu 16 projekcí a Agora uvítá kolem stovky studentů ze základních a středních škol, k nejmenším divákům budou patřit žáčci ze třetí třídy,“ doplnila ještě Martina Šťastná, která povede i některé z debat.

Chrudimskou část dokumentárního festivalu doprovodí prodejní stánek s výrobky z chráněné dílny Karas Huisen Crafts, kde návštěvníci mohou zakoupit produkty z Namibie. Koupí výrobku z chráněné dílny můžete podpořit ženy, které jsou postižené virem HIV a žijí v oblasti Namíbie, kde je až 50% nezaměstnanost. Každý z prodávaných výrobků je označen fotografií konkrétní ženy, která jej zhotovila a často je od ní také podepsaný.

Vstupné je 50 Kč/film.

Jeden svět -program

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.