Neděle, 24.9.2023
KulturaOstatní kultura

Festival Pardubická Ryengle opět zve to nejlepší z country taneční scény

Pardubická Ryengle 2012 - CountryNeuvěřitelných 42 tanečních souborů od Tater až po Šumavu přihlásilo na 14. ročník mezinárodního soutěžního tanečního festivalu 109 choreografií! Téměř 750 lidí přijede ukázat špičkové country, line dance a cloggingové choreografie do IDEONu v sobotu 24. a v neděli 25. listopadu 2012.

Jedenáct kategorií slibuje špičkové choreografie od sobotního a nedělního pravého poledne“, řekl Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Divák se ostatně nebude nudit ani v sobotu na večerním country bále, kde uvidí nejlepší taneční choreografie sobotního dne a sám si bude moci zatančit s brněnskou kapelu ZIMOUR. Do programu jsou zakomponovány španělské tance od La Quadrilly Brno a irské tance od domácí TS RYENGLE.

Letos se pořadatelé připojili k charitativní akci „Malé kulaté pro Justýnu“. „Soubory do Pardubic přivezou plastová víčka, která na sobotním country bále osobně předají mamince”, sdělil Vladimír Žváček. „Věříme, že víček nasbíráme co nejvíce a pomůžeme získat alespoň část financí na asistentku i další léčebné procedury pro malou Justýnu.”

Ryengle 2011Výstavní centrum IDEON se již počtrnácté o víkendu 24. a 25. listopadu 2012 rozezvučí country tanci. Festival Pardubická Ryengle opět do Pardubic přivádí nejlepší tanečníky z celého Česka a Slovenska. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a v neděli v poledne, kdy se ukážou moderní formy country tanců line dance a cloggingu (kovbojský step).

Sobotní country bál i letos rozehraje výborná brněnská kapela ZIMOUR na kterou si návštěvníci mohou s chutí zatancovat. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country tanců a i řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na irské taneční vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice, španělských tanců od La Quadrilly Brno a dalších.

Lístky na tento unikátní festival koupíte v KD Dubina nebo v Městském informačním středisku. Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, Východočeská plynárenská, a.s. člen skupiny RWE a s pořadatelstvím pomáhá Kulturní centrum Pardubice.

Pardubická Ryengle 2012 - Country

Více informací na www.ryengle.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.