Festival Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence!

{jcomments off}reyngle_logoFestival Ryengle si na návštěvnost i v době tak často omílané finanční krize stěžovat nemusí. Účast potvrdilo 38 tanečních country souborů z České republiky a Slovenska. V 10 kategoriích a třech věkových úrovních uvidíme celkem 108 soutěžních choreografií. Uskuteční se ve dnech 28. a 29. listopadu 2009 v pardubickém IDEONu.

„Jedenáctý ročník festivalu stále dokazuje oblibu u nejlepších tanečních country skupin a to nejen počtem uspořádaných ročníků, ale hlavně v podobě počtu přihlášených choreografií,“ sdělil Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Nadále se tedy Pardubice stávají po dva dny středem country tanečního světa na akci, která nemá ve středu Evropy obdoby.“

Pardubická Ryengle se uskuteční o víkendu 28.-29. listopadu 2009 po jedenácté v pardubickém výstavním centru IDEON, které si tanečníci velmi pochvalují pro svůj unikátní zvuk parketu uloženém nad bývalým bazénem. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a v neděli v jedenáct dopoledne, kdy se ukáží moderní formy country tanců jako je divácky velmi atraktivní line dance a clogging (kovbojský step). 

Večerní country bál bude letos ve znamení vzpomínání na legendu country Michala Tučného v podobě kapely Michal Tučný REVIVAL. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country a samozřejmě řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na irské taneční vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice, La Quadrilly Brno a dalších.

Lístky na tento unikátní festival koupíte v KD Dubina nebo v Městském informačním středisku. Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, Východočeská plynárenská, a.s. člen skupiny RWE, konsorcium firem Hramat Group a s pořadatelstvím pomáhá KD Dubina.

Program

 

Více na www.ryengle.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.