Pátek, 26.4.2024
FutsalSport

Přes dobrý úvod podlehl ERA-PACK Lvovu

ERA-PACK Chrudim ver. Time Lvov - foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czNadějný začátek mělo utkání ERA-PACKu proti ukrajinskému mistrovi ze Lvova, ale nakonec utkání skončilo porážkou 2:4. Rozhodl o tom zejména minutový úsek na konci první desetiminutovky, kdy náš tým třikrát inkasoval.

První chrudimská čtyřka nastoupila vr složení Cacau, Max, Kopecký a Pica Pau a byla to právě ona, kdo otevřel v 6. minutě skóre. Po nástřelu z levé strany se míč odrazil od šťastného Cacaa do sítě a vedení 1:0 bylo na světě. Jenže pak přisly pro hráče domácích i pro dvě tisícovky fanoušků na tribunách šokující vteřiny. “Za svojí kariéru jsem ještě asi nezažil, aby tým vedl na začátku osmé minuty o gól a o necelou minutu později o dvě branky prohrával,” popsal po utkání situaci která nastala trenér Stejskal po utkání.

Přes dobrý úvod podlehl ERA-PACK LvovuBylo to opravdu tak, v rozmezí 8. a 9. minuty se trefil dvakrát Legchanov a jednou Kondratjuk, což znamenalo vedení soupeře 1:3. ERA-PACK pochopitelně utkání “nezabalil”, ale stál před ním těžký úkol pokusit se otočit utkání ve svůj prospěch. Ve zbytku první půle šlo o vyrovnaný souboj, šance pro ERA-PACK na snížení přišly, ale skóre se neměnilo. Rešetrá trefil břevno, ve 20. minutě měl dvě šance Max…

Po přestávce bylo znát, že chrudimští vyběhli na hřiště dobře namotivovaní s několika změnami v sestavě. Nejde tvrdit, že by jejich hra byla drtivou převahou, ale tlačili se dopředu a měli i několik příležitostí. Tu ve 29. minutě proměnil Max dělovkou přes obránce a za stavu 2:3 byla cesta k vyrovnání reálná.

Když se dařilo odchytávat nebezpečné protiútoky Lvova, který díky své herní vyspělosti stále hrozil, spělo utkání do závěrčných minut, kdy se čekal nápor domácích se snahou o srovnání skóre. Šance ERA-PACKu vyrovnání však skončili s vyloučením Cacaua. Ten totiž v přemíře snahy vyběhl na hřiště v rozlišovacím dresu a viděl druhou žlutou kartu, takže musel do sprch. “Kdyby v závěru druhého poločasu nedostal Cacau druhou žlutou kartu, mohlo všechno skončit úplně jinak,” poznamenal po utkání ukrajinský trenér Gončarenko.

Fanoušci Time Lvov - foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czSkóre na konečných 2:4 pak uzavřela Bondarova branka do odkryté branky. “Je to škoda, devětatřicet minut to bylo vyrovnané utkání,” popisoval Meller svůj pohledu na skončený zápas. “Jenže ta jedna minuta nás stála celý zápas a to je hrozná škoda.”

ERA-PACK Chrudim – Time Lvov 2:4 (1:3)
Branky: 6. Cacau, 29. Max – 8., 9. Legchanov, 9. Kondratjuk, 40. Bondar D.
ERA-PACK: Meller, Hlouš – Max, Cacau, Kroulík, Sluka, Kopecký, Mareš M., Pica Pau, Mikan, Vladyka, Rešetár
Lvov: Lysenko, Ivanjak – Bondar D., Bondar A., Kondratjuk, Pavlenko, Moskvin, Skorij, Jakunin, Ovsjanikov, Legchanov, Čeporňuk

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.