Festival pro mladé

Festival pro mladéKomorní filharmonie Pardubice i v této sezóně pokračuje v pořádání koncertů pro dětské posluchače, žáky základních a středních škol. Nejen v Pardubicích, ale v různých koutech kraje, kam část orchestru s pořady vyjíždí, je o ně značný zájem.

Po loňských ohlasech byly do programu festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zařazeny opět dva koncerty. Byla jednou jedna pohádka je pořadem určeným dětem mateřských škol. Ve čtvrtek 9. dubna 2015 dopoledne si publikum těch nejmenších návštěvníků vyslechne pohádku, v níž slova nahradí tóny a melodie. Žáky základních a studenty středních škol čeká o den později, tj. 10. dubna 2015 pořad nazvaný Hudba a film – seznamte se, prosím, v němž skupina filharmoniků zahraje nejslavnější filmové melodie a blíže představí slavné autory hudby stříbrného plátna.

V závislosti na zájem škol ze Skutče i ze širokého okolí pořadatelé plánují buď jeden, nebo dva koncerty v každém termínu. Pedagogové mohou kontaktovat odbor kultury a školství Městského úřadu Skuteč.

I když vstupenky na tyto, jak se dříve říkalo výchovné koncerty, nejsou v předprodeji, může je navštívit i veřejnost. Lístky budou k dostání na pokladně Kulturního klubu Skuteč.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.